Топалов отпадна след реми в Хамбург

Топалов отпадна след реми в Хамбург

Българският гросмайстор пропусна шанс за участие на финала

Веселин Топалов постигна само реми с черните фигури срещу французина Максим Вашие-Лаграв и отпадна на четвъртфиналите на турнира по шахмат в германския град Хамбург. Така българският гросмайстор пропусна шанс за участие на финала, който дават квоти за турнира на претендентите за световната титла.

Топалов загуби с белите фигури на 45-ия ход в петък, а днес Вашие-Лаграв стигна до стратегическо реми в 27 хода и преодоля втория кръг на турнира, който е с награден фонд 130 хиляди долара. В първия кръг Топалов елиминира американеца Хикару Накамура с 1,5:0,5, с колкото загуби днес срещу Вашие-Лаграв.

Щангистите започват подготовка без бюджет

Въпреки липсата на бюджет за тази година, българските национални отбори по вдигане на тежести ще могат, на 1-и февруари, да започнат подготовката си за предстоящото европейско първенство през април.

Двама български спортисти гръмнаха с допинг

Националният антидопингов център обяви още двама български спортисти в списъка на санкционираните, с което общият брой на наказаните през изминалата година достига девет.

България ще бъде домакин на Междуконтиненталната фаза на IHF Trophy

Велико Търново ще приеме проявата

Сумото с нов президент

Валери Николов беше избран за президент на Българската федерация по сумо

Весела Лечева ще отговаря за връзките с МОК, ЕОК и националните олимпийски комитети в европейската стрелба

След прибирането си в София тя ще посети Бургас

Николова и Брезалиева пропускат контролното на националния отбор

Световната и европейска вицешампионка по художествена гимнастика Стилияна Николова и Ева Брезалиева ще пропуснат утрешното контролно на националния отбор за жени, съобщават от българската федерация.