БЕЗМИЛОСТНО: Баварската машина смаза Борусия в дербито на Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски вкара нови два гола на бившия си тим и влезе в историята след 4:0 в Мюнхен

Байерн Мюнхен спечели 103-ото издание на германската футболна класика в Бундеслигата срещу Борусия Дортмунд.

Баварците категорично надиграха своите гости на „Алианц Арена“ и ги разгромиха без да се напрягат особено с 4:0 в мач от XI кръг на първенството.

С две попадения и рекорд се отчете голмайсторът им Роберт Левандовски.

Полякът влезе в историята като единствен състезател с попадения в 11 поредни срещи от елита на Германия.

Освен това, той вкара най-малко две попадения на бившия си тим в седми пореден двубой и вече има 16 гола в Бундеслигата за сезона.

Той откри резултата още в 17-ата минута, когато засече с глава центриране на Бенжамен Павар за 1:0.

До почивката Байерн можеше да вкара още, но пропуски направиха Левандовски, Коман и Мюлер, а Борусия разочарова с представянето си и звездата Джейдън Санчо бе заменен още в 36-ата минута.

Скоро след паузата обаче баварците нанесоха своя втори и решителен удар. Томас Мюлер центрира отдясно и Левандовски се размина с топката, ала Серж Гнабри я засече от движение, за да я прати в мрежата – 2:0.

Това сякаш съкруши гостите и в края те инкасираха още две попадения в рамките на само четири минути.

В 76-ата те отново не можаха да се справят с Левандовски и полякът оформи класическия резултат, а в 80-ата бившият бранител на домакините Матс Хумелс си отбеляза автогол сякаш, за да покаже нагледно безсилието на Борусия в Мюнхен.

Така Байерн записа втори пореден успех под ръководството на временния си наставник Ханзи Флик и изпревари Дортмунд в класирането.

Баварците вече имат 21 точки, с две повече от „жълто-черните“ и със само една по-малко от лидера Борусия Мьонхенгладбах, който обаче е с мач по-малко.

Байерн Мюнхен – Борусия Дортмунд 4:0

1:0 Роберт Левандовски (17)
2:0 Серж Гнабри (47)
3:0 Роберт Левандовски (76)
4:0 Матс Хумелс (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Давид Алаба, Алфонсо Дейвис, Хави Мартинес, Бенжамен Павар, Йошуа Кимих, Леон Горецка, Кингсли Коман, Серж Гнабри, Томас Мюлер, Робърт Левандовски;

Борусия Дортмунд: Роман Бюрки, Ашраф Хакими, Мануел Аканджи, Матс Хумелс, Нико Шулц, Аксел Вицел, Юлиан Вайгел, Юлиан Брандт, Марио Гьотце, Джейдън Санчо, Торган Азар;

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)