Рикардо би бил по-бърз от Ботас в Мерцедес

Рикардо би бил по-бърз от Ботас в Мерцедес

Така твърди самият Даниел

Даниел Рикардо уверено заяви, че би бил по-бърз от Валтери Ботас, ако беше в Мерцедес. Австралиецът преди беше разкрил, че през 2018 е направил контакт със Сребърните стрели с предложение да му вземе мястото. По думите на Даниел, това се е случило преди да премине в Рено от Ред Бул.

 
На въпрос от Скай Спортс дали той би могъл да бъде по-силен опонент на Люис Хамилтън, Рикардо отговори: "Няма да си поплювам и ще кажа ДА. Аз вярвам в себе си. Не го казвам срещу Валтери или срещу някой друг, който е карал тази кола и не е спечелил".
 
Бъдещето на Рикардо може би е леко облачно, тъй като Мерцедес вече обявиха, че пилотският им тандем остава същия и през следващия сезон, докато над тима на Рено виси опасността да напусне шампионата още в края на 2019.
Формула 1: Ръсел тръгва първи в ГП на Каталуня

Пилотът на Мерцедес затвърди добрия си уикенд с победа в квалификацията

Никола Цолов с подиум в Барселона

Цолов направи забележително начало на състезанието и завърши трети

Формула 1: Ръсел над всички в последната тренировка преди ГП на Каталуня

Джордж Ръсел от Мерцедес постави най-добро време в последната свободна тренировка преди Гран при на Каталуня от Формула 1.

Формула 1: Ландо Норис над всички във втората свободна тренировка

Пилотът на Макларън Ландо Норис бе най-бърз в подготовката за Гран при на Каталуния

Никола Цолов с шесто време в квалификацията на Барселона

Полпозишънът отново е за бразилеца Рафа Камара

Джордж Ръсел най-бърз в първата свободна тренировка преди Гран При на Барселона (ВИДЕО)

Британският пилот на Мерцедес - Джордж Ръсел, даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделното Гран При на Барселона във Формула 1, седми кръг за сезон 2027.