Красен Кралев се срещна с делегация от японския град Окаяма (СНИМКИ)

Красен Кралев се срещна с делегация от японския град Окаяма (СНИМКИ)

Кметът Масао Омори гарантира, че българските спортисти ще получат отлични условия за подготовка през олимпийската година

По време на срещата беше обсъдено доброто партньорство между български спортни федерации и градската управа на Окаяма. През 2016 г. беше подписано споразумение между ММС и японското министерство на образованието, културата, спорта, науката и технологиите за съвместна дейност. На база това споразумение и специална програма на японското правителство през последните три години няколко общини в страната приеха за подготовка български състезатели от различни спортове. В Окаяма със сигурност подготовка преди Летните олимпийски игри в Токио през 2020 г. ще водят състезателките ни от националния отбор по борба за жени и бадминтон.

“Нашите спортисти са изключително доволни от условията, които им предлагате за подготовка. Те се чувстват като у дома си в Окаяма. Надявам се, че по време на Олимпийските игри в Токио ще има привърженици от града, които ще подкрепят българските състезатели”, заяви министър Кралев пред своите гости.



Омори и министър Кралев обсъдиха възможността и други български спортисти да се подготвят в град Окаяма. За целта делегацията от Япония ще се срещне с представители на Българската федерация по лека атлетика и Българската паралимпийска асоциация, а Красен Кралев се ангажира да проведе разговор с ръководствата на двете централи.

Кметът Масао Омори гарантира, че българските спортисти ще получат отлични условия за подготовка през олимпийската година.



На срещата присъстваха още председателят на Българската федерация по борба Христо Маринов и ген. секретар на централата Валентин Райчев. Маринов изказа благодарността си към Масао Омори за гостоприемството, с което са били посрещнати българските състезателки по време на лагера им през май тази година. Тогава в тренировките се включи и легендата на японската женска борба Каори Ичо, която има четири олимпийски и десет световни титли във визитката си.

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие

Кореецът Чанг Ван Сео спечели Световната купа по модерен петобой в Пазарджик

Туркинята Лике Озюксел е първа при дамите

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Понеделник е почивен ден