Кузманов със седма поредна победа в Анталия

Кузманов със седма поредна победа в Анталия

Българинът затвори мача за 103 минути игра

Националът за Купа Дейвис Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

 
Поставеният под номер 3 пловдивчанин победи Калин Манда от Румъния със 7:6(6), 6:2. Мико навакса пасив от 0:5 в тайбрека на първата част, спаси три сетбола и успя да спечели с 8:6 точки. Във втория сет поведе с 4:1 и лесно затвори мача с 6:2 за 103 минути игра. 
 
За място на полуфиналите Кузманов ще играе срещу номер 6 в схемата Жилбурт Клиер Жуниор от Бразилия.
 
Това е седма поредна победа за Кузманов. Той се завърна повече от успешно на корта след 6-седмично отсъствие заради лечение на контузия на коляното. Миналата седмица Мико спечели титлата на друг турнир в Анталия.
 
Холгер Руне стигна до 1/2-финалите в Стокхолм

Холгер Руне се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Стокхолм с награден фонд над 700 хиляди евро

Яник Синер победи Новак Джокович ((ВИДЕО)

За час игра на турнира "Шестимата крале"

Кузманов е на 1/4-финал в Гърция

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира от сериите "Чалънджър 50" на твърди кортове в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро

ОБЗОР: Ясни са почти всички четвъртфиналисти в Алмати

Флавио Коболи се класира за следващата фаза

Григор Димитров пропуска още един турнир

Тенисистът няма да играе във Виена

Александър Донски се класира за 1/4-финал на двойки на "Чалънджър“ в Италия

Той и украинския му партньор победиха двойка американци

Каратанчева отпадна в първия кръг на турнир в Мексико

Българската националка за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 125 в Тампико (Мексико) с награден фонд 115 хиляди долара.

Бекер с нови критики по посока на Зверев

Германската легенда на тениса не спести нищо на сънародника си

Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис

Първата ракета на България Виктория Томова падна с 12 места в световната ранглиста по тенис при жените.