Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

04 декември 2019 17:51 Пламен Димитров

Плувците ни подобриха 3 рекорда на европейското в Глазгоу

С три рекорда започна българското участие на 20-ото европейско първенство по плуване на малък басейн, провеждащо се в Глазгоу.

Шестима от осмината ни стартирали състезатели записаха лични постижения в откриващия ден на надпреварата, съобщи bgswim.bg.

Най-предното класиране – 12-о място, постигна Йордан Янчев на 400 м свободен стил.

Състезателят на Божидар Граматиков подобри собствения си национален рекорд, като финишира в последната, най-силна, серия за 3:42,40 мин.

Антъни Иванов направи втория национален рекорд в Глазгоу.

На 100 м бътерфлай трениращият в САЩ търновец плува за 51,41 сек. Той завърши на 20-о място и три позиции от полуфинала и три десети, тъй като Русия имаше трима представители.

Близо до рекорда преди него плува и Йосиф Миладинов, като финишира с 51,73 на 30-а позиция.

При дебюта си на голямо първенство при мъжете 16-годишният Калоян Левтеров направи поредното си силно плуване в коронната си дисциплина 200 м гръб. Той счупи рекорда си за юноши старша с 1:56,08 мин., печелейки първата от четирите серии.

Любомир Епитропов влезе в състезанието, плувайки заявеното си време на 50 м бруст – 27,92 сек.

На 100 м гръб Габриела Георгиева стана втората българка, слязла под минута. Софиянката, за която това е второ участие на такъв форум, плува за 59,82 сек., завършвайки 22-а.