ОБЗОР: Сасуоло спря Каляри за Топ 4 в Серия "А" (РЕПОРТАЖИ)

Балотели наказа СПАЛ в дербито на дъното, днешните резултати от кръга вижте тук

Каляри пропусна уникална възможност да измести Рома от четвъртото място в Серия "А". Тимът, чиято собственост е Кирил Десподов, измъкна 2:2 при гостуването си на Сасуоло от 15-ия кръг на първенството и остана на пети, на точка зад "вълците", които в петък направиха 0:0 с Интер.

Бреша взе глътка въздух, след като победи СПАЛ с 1:0 като гост в дербито на дъното. Голът вкара нарочения за гонене Марио Балотели в 54-ата минута.

Торино пък вече е на 8-а позиция. "Биковете" спечелиха с 2:1 у дома срещу Фиорнтина.  Тимът от Флоренция е 13-и. По този начин домакините прекъснаха серията си от 6 мача без победа над този съперник.

В 22-ата минута Кристиан Ансалди центрира към Симоне Дзадза, който с глава откри за Торино. Другият гол за домакините дойде в 72-ата минута и беше дело именно на Ансалди, който се разписа с удар по земя от дъгата на наказателното поле. В добавеното време Федерико Киеза направи впечатляващ пробив и пусна топката успоредно на вратата, а Мартин Касерес я прати в мрежата за крайното 2:1.