Още два национални рекорда на Държавното по плуване

Още два национални рекорда на Държавното по плуване

16-годишна блести в София

Още два национални рекорда бяха поставени по време на вечерната сесия във втория ден на Държавното първенство по плуване за мъже и жени в 25-метров басейн в София.

Диана Петкова спечели титлата на 100 метра съчетано плуване с постижение от 1:00.95 минута, с което тя подобри собствения си национален рекорд при дамите от 1:01.24 минута от 5 декември на Европейското първенство в Глазгоу.

16-годишната Азра Янак пък триумфира на 50 метра бътерфлай с 27.74 секунди, което е нов рекорд за девойки до 17 години.

Досегашното върхово постижение във възрастовата група от 28.28 секунди отново принадлежеше на Янак отпреди година.

В най-оспорвания финал на 100 метра свободен стил шампион стана Йордан Янчев. Той финишира за 49.02 секунди, като изпревари само с 2 стотни от секундата Александър Смиленов.

Трети се нареди Борис Милев с 49.86 секунди. Смиленов все пак взе титла днес, след като беше най-бърз на 50 метра гръб с 25.13 секунди.

На 100 метра бътерфлай при мъжете златото заслужи Симеон Събев с 53.86 секунди, а на 400 метра съчетано плуване най-бърз беше Светлозар Николов с 4:13.32 минути.

На 100 метра гръб при жените титлата взе Габриела Георгиева с 1:00.23 минута, а на 200 метра бруст най-добра беше Камелия Стоименова с 2:37.05 минути. На 800 метра свободен стил титлата заслужи Преслава Тошева с 9:22.91 минути.

Азра Янак взе втора титла днес в последния финал за деня. Тя беше част от смесената щафета на ПСК "Черно море", която триумфира на 4 по 50 метра съчетано плуване с време 1:49.00 минута.

Варненци изпревариха с 41 стотни от секундата щафетата на "Спринт", в която плуваха други двама шампиони от днес - Диана Петкова и Светлозар Николов.

WINBET отново ще връчи награда „Вдъхновение“ на „Спортист на годината“

Ще бъдат връчени и специални награди

Огромно признание за Невяна Владинова

Невяна Владинова бе избрана единодушно за Президент на Комисията на атлетите към Световната гимнастика и официално става част от Изпълнителния комитет на организацията - позиция с огромна отговорност и признание за авторитета, опита и доверието, което тя заслужено получава на международно ниво.

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит