ОБЗОР: Самп прегази Бреша и ги остави в опасната зона (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук как завършиха всички мачове в Италия до момента

Сампдория победи категорично с 5:1 Бреша в мач от обедната програма на 19-ия кръг на Серия А днес.

И двата отбора се стремят към запазване на елитния си статут и за идния сезон и днес генуесци направиха сериозна стъпка в правилната посока. На своя "Луиджи Ферарис" момчетата на Клаудио Раниери показаха вдъхновена игра и заслужено взеха трите точки.

Началото на срещата не предвещаваше такава развръзка за Брешка, след като още в 12-та минута Шанселор откри за гостите. Сампдория обаче веднага вдигна оборотите и в 34-та Линети реализира за 1:1.

Точно преди почивката пък Якуб Янкто направи пълен обрат с премерен изстрел. Лошите новини за Бреша обаче тепърва предстояха. Въпреки опитите им да се върнат в срещата в началото на второто полувреме, в 69-та Фабио Куалярела вкара дежурното си попадение, а осем по-късно Капрари покачи на 4:1.

Крайното 5:1 дойде в самия край, когато Куалярела бе точен след отлично подаване на Янкто.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел