ШЕСТИЦА: Ботев Пд разби Марица в памет на Тоско (ВИДЕО)

„Канарчетата“ започнаха годината с категоричен успех в Коматево

Ботев разгроми Марица в Пловдив с 6:0 в първата си контрола за 2020 година.

Проверката се игра на клубната база в Коматево, а попаденията за „канарчетата“ бяха дело на Александър Тонев (3), Филип Филипов (22), Станислав Шопов (30), Лъчезар Балтанов (43), Димитър Тонев (80) и Стефан Попов (88).

Футболистите на Ботев излязоха за спаринга с черни тениски и надпис "Бултрасите живеят вечно" с лика на починалия привърженик Тоско Бозаджийски.

Участие в мача не взеха Тодор Неделев, Антонио Вутов и Димитър Пиргов, които получиха почивка от старши треньора Ферарио Спасов. Сред титулярите за “канарчетата” попаднаха младоците Станислав Работов, Бисер Бонев, Станислав Шопов и Никола Илиев. Последният бе гледан на живо от пратеници на Аякс.

Още в 3-ата минута Александър Тонев не остави никакви шансове на стража на Марица Горан Гръблев с мощен удар, който попадна в горния десен ъгъл. “Канарчетата” удвоиха аванса си в 23-ата минута след рикошет в гърба на защитник, а в 30-ата направиха преднината си класическа. С основен принос за попадението бе Тонев, който проби по лявото крило и почти от аутлинията пусна пас по земя, успореден на голлинията. Младокът Станислав Шопов бе оставен непокрит и от непосредствена близост засече с крак - 3:0.

Тоталното надмощие на Ботев доведе до четвърти гол, отбелязан от капитана Лъчезар Балтанов. Халфът изскочи зад гърба на защитата на маричани и с техничен удар покрай вратаря направи 4:0.

Следващото попадение падна десет минути преди края на редовното време, когато Димитър Тонев бе изведен сам срещу вратаря на Марица го преодоля за 5:0, а в 88-ата това стори и Стефан Попов, който овладя в пеналта на гостите и от въздуха простреля Илия Николов - 6:0.

Ботев игра в състав: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Станислав Работов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Александър Тонев, Бисер Бонев, Никола Илиев (Костадин Ничев, Димитър Тонев, Стефан Попов).