Лестър разгроми „чуковете“, но загуби ключови играчи (ВИДЕО)

Варди и Менди се контузиха при 4:1 над Уест Хем

Лестър скъси изоставането си от втория Манчестър Сити на три точки, след като разгроми у дома Уест Хем с 4:1 в мач от XXIV кръг на английската Висша лига.

Успехът на „лисиците“, загубили предните си две срещи, може да се окаже пиров, защото двама от ключовите им играчи напуснаха принудително терена.

Голмайсторът Джейми Варди и Нампалис Менди получиха контузии и бяха заменени още през първата част, а преди това Харви Барнс откри резултата в 24-ата минута след красива атака.

В петата минута на добавеното време към първата част двамата герои от първото попадение размениха роли. Барнс подаде към Перейра и той направи 2:0.

Малко след паузата Марк Нобъл намали от дузпа, но в заключителните минути блесна Айоси Перес.

Испанецът направи 3:1 в 81-ата, също от дузпа, а в 88-ата оформи крайния резултат - 4:1.

Така Лестър събра 48 точки и дръпна с 8 пред четвъртия Челси, докато Уест Хем остана с 23, колкото имат и два от изпадащите към момента отбори – Уотфорд и Борнемут.