ФОРМУЛА 1: Вече две състезания от предстоящия сезон са под въпрос

ФОРМУЛА 1: Вече две състезания от предстоящия сезон са под въпрос

Освен за Гран при на Китай, се появиха съмнения и за Австралия

Календарът на Ф1 за 2020 включва рекордните 22 старта, но ето че вече има съмнения около провеждането на два от тях.

 

Първо стана ясно, че заради епидемията от новия корона вирус всички моторни надпревари са отменени в цял Китай до април; ако карантината и предпазните мерки бъдат удължени, може да пропадне състезанието, обявено за 19 април.

 
Сега става ясно, че ръководството на Ф1 води комуникация с организаторите на Гран при на Австралия за кризата с тежките и опустошителни горски пожари на континента. Специално внимание се отделя на качеството на въздуха в района на Мелбърн, тъй като това би имало пряко отношение към провеждането на първото състезание за сезона.
 
Надпреварата в Австралия се провежда на пистата "Албърт парк" без прекъсване от 1996 насам. Състезанието винаги е първо за всеки сезон, с изключение на 2006 и 2010.
Йос Верстапен каза какво е бъдещето на Макс

Вече е факт и първата реакция на Йос Верстапен, бащата на 4-кратния световен шампион Макс Верстапен, на новината, че Джанпиеро Ламбиазе ще напусне Ред Бул

Официално: Формула 2 с нови две състезания в календара

Никола Цолов и компания ще карат в Маями и Монреал

Рестарт на сезона: дали пет седмици пауза ще пренаредят Формула 1?

Какво казват пилотите за новите коли и рисковете?

Формула 1 зачерква хибридите след 2030 година?

Според информация на германското списание Auto Motor und Sport производителите на задвижващи системи във Формула 1 натискат за премахване на хибридните системи в следващия цикъл на технически правила, който ще започне най-рано след 2030 година

Гасли: Има прекалено много негативност във Формула 1

Пилотът на Алпин Пиер Гасли критикува цялата негативност, която се оформи около новите правила, които бяха въведени във Формула 1 в началото на годината

Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина