Славата победи Вихрен с 2:1

Треньорът на радомирци Владимир Димитров коментира успеха и предстоящите контроли, включително срещу ЦСКА на „Армията“

На градския стадион в Сандански в контролен мач се срещнаха местният Вихрен и втородивизионният Струмска слава (Радомир).

Теренът не беше подходящ за игра и футболистите на двата отбора не можаха да покажат истинските си възможности, а радомирци спечелиха с 2:1.

Първият гол в срещата падна в 32-ра минута. Тогава, след центриране от ъглов удар на Цветомир Тодоров в наказателното поле на домакините, Николай Борисов с глава изпрати топката в мрежата за 0:1.

Веднъж Илиян Попов от гостите изскочи очи в очи срещу вратаря на Вихрен, но изпрати кълбото в страничната греда.

През втората част на мача футболистите на двата отбора си отбелязаха по едно попадение. В 48-ма минута, след атака по десния фланг, Борислав Николов получи до точката за дузпа и спря топката, а после я търкулна в мрежата зад стража на домакините за 0:2. Впоследствие Адриан Чиволи се озова в удобна позиция за стрелба, но се засуети в наказателното поле на домакините и бе блокиран навреме преди да стреля. В 68-ата минута главният съдия Александър Вангелов отсъди дузпа в полза на Вихрен, която новопривлеченият футболист от Беласица Владимир Кабранов превърна в гол за крайното 1:2.

До края на мача опитите на футболистите на двата отбора да променят резултата се оказаха безуспешни.

Веднага след мача наставникът на Струмска слава Радомир Владимир Димитров сподели:

„Това беше последният ни контролен мач от лагер сбора край Петрич. Следващият ни контролен мач ще бъде на 1 февруари от 14 часа в град Кюстендил срещу едноименния отбор, а на 8 февруари е играем престижен контролен мач на стадион „Българска армия“ срещу гранда в българското първенство ЦСКА София. Много съм доволен от условията, които ни предостави собственика на комплекс Момата Христо Сайменов - настаняване, храна, терен. Според мен успях да натоваря физически момчетата и очаквам добри резултати през втората част на първенството на Втора лига.“