Отборът на Кариана победи Вихрен с 2:0 в Склаве

Наставникът на победителите Веселин Великов остана много доволен от показаното

В третия си контролен мач отборът на Вихрен претърпя загуба от Кариана на терена в село Склаве. През първата част на срещата и двата отбора търсеха начин за отбелязване на гол, но това не можа да се случи. Методи Костов и Николай Георгиев от отбора на Вихрен не успяха отблизо да огорчат стража на тима от Ерден. При нулево равенство завърши първата част на срещата.

Първият гол в срещата бе отбелязан в 55-та минута. Тогава след центриране в наказателното поле на Вихрен Даниел Златков насочи с глава топката към вратаря Димитър Пангев, но той беше излязъл по-напред и кълбото се спря в мрежата за 0:1. В 76-та минута Евгени Игнатов /най-добрият футболист от отбора на Кариана в този мач/ бе изведен пред наказателното поле на Вихрен и от движение изпрати топката неспасяемо за 2:0. В 79-та минута влезлия в игра Божидар Янков като последен в защитата на Вихрен спъна устремилия се Евгени Игнатов от Кариана и при това положение международният арбитър Ивайло Стоянов, който ръководи срещата на ниво, показа директен червен картон на нарушителя.

До края на срещата не бяха отбелязани нови голове и отборът на Кариана записа победа с 2:0 в последния си мач от лагер-сбора в Сандански.

„Доволен съм от старанието на футболистите, на които гласувах доверие в този мач. Като цяло смятам, че направихме добра подготовка по време на лагер-сбора. Успяхме да победим с 3:1 дубъла на Лудогорец Разград, Беласица с 1:0 , Вихрен с 2:0 и претърпяхме загуба само от Струмска слава Радомир с 1:2”, сподели Веселин Великов-старши треньор на Кариана преди отпътуването си от Сандански.

Отборът на Вихрен изигра досега три контролни срещи. Записа две загуби – от Струмска слава с 1:2 и от Кариана Ерден с 0:2 и едно равенство с Лудогорец-2 Разград. Следващият им контролен мач ще бъде на 5 февруари срещу U-19 на Левски София.

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)