Параолимпиец спечели титлата на 1500 м от държавното по лека атлетика

Параолимпиец спечели титлата на 1500 м от държавното по лека атлетика

За Християн Стоянов това е първо злато при мъжете

Световният шампион по лека атлетика за хора с увреждания - Християн Стоянов, спечели бягането на 1500 м при мъжете на държавното първенство в зала. 

 
Стоянов спечели дисциплината с 3.53.70 мин. Втори завърши Йоло Николов с 3.54.17 мин. Бронзът е за Трифон Илиев с 4:05.76 мин.
 
За Стоянов, който има увреждане на дясната ръка, това е първа титла на България при мъжете. Голямата му цел за 2020 година е титла от параолимпийските игри в Токио през лятото.
 
Стоянов бе определен за спортист номер 1 на България за хора с увреждания за 2019 г.
 
Рекордьорът Саръбоюков: Има какво още да гоним (ВИДЕО)

Най-добрият български състезател в скока на дължина Божидар Саръбоюков не скри удовлетворението си, след като постави нов национален рекорд в дисциплината на открито на мемориалния турнир "Йорданка Аризанова" в Пловдив.

Фантастичен Саръбоюков с нов национален рекорд (ВИДЕО)

Атлет номер едно на България за 2025 година Божидар Саръбоюков подобри собствения си национален рекорд в скока на дължина на открито, след като записа резултат от 8.49 метра в дисциплината на мемориалния турнир "Йорданка Аризанова" в Пловдив. 

Атлетите ни заминаха за Европейското първенство в Риети

Първата група от българския национален отбор по лека атлетика отпътува днес за Италия, където ще се проведе Европейското първенство за юноши и девойки под 18 години.

Саръбоюков и Величкова на турнир в памет на Йорданка Аризанова

Божидар Саръбоюков и Радина Величкова са сред големите имена на мемориалния турнир по лека атлетика „Йорданка Аризанова“, който ще се проведе на 14 юли (вторник) на стадион „Пловдив“.

Георги Павлов: Българската лека атлетика доказа, че е сред най-силните на Балканите

Президентът на Българската федерация по лека атлетика Георги Павлов заяви, че е изключително доволен от представянето на младите български атлети на Балканиадите до 18 и 20 години

Пет титли, общо 11 медала и национален рекорд за България на Балканския шампионат до 20 години

Българските състезатели спечелиха пет титли и общо 11 медала от Балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Крайова (Румъния)