Валенсия постигна минимална, но важна победа

По този начин "прилепите" стигнаха, поне временно, до 4-то място

Валенсия постигна минимална, но важна победа срещу Селта с 1:0 в последен двубой от съботната програма на 22-рия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата дойде в 77-та минута и беше дело на Карлос Солер.

Двубоят вървеше предпазливо през по-голямата си част, като най-добрите положение в първите 70 минути се откриха пред Родриго и Яго Аспас, съответно за домакините и гостите, но до попадение не се стигна.

Все пак решителният момент в срещата дойде в 77-та минута. След лошо изчистено центриране към Родриго нападателят успя да отклони топката към задната греда, където Солер връхлетя и с мощен и прецизен изстрел в долния ляв ъгъл препарира Рубен Бланко за 1:0.

По този начин "прилепите" стигнаха, поне временно, до 4-то място в таблицата, с актив от 37 точки след 22 мача. Положението за Селта далеч обаче не изглежда толкова розово - отборът продължава да заема 18-то място, на точка зад 17-тия Майорка.