ОБЗОР: Пирин обърна ЦСКА в София

Левски взе само гейм от Добруджа, вижте резултатите от днешните мачове във волейболната Суперлига

Пирин (Разлог) обърна ЦСКА с 3:2 (25:22, 23:25, 18:25, 25:22, 15:10) в среща от 16-ия кръг на волейболната Суперлига при мъжете. Мачът се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София. Двубоят беше много оспорван и равностоен. Пирин взе първата част, ЦСКА догони съперника и игра по-добре в третата част, за да поведе. Тимът от Разлог изравни и прати мача в тайбрек. В края на последната решителна част гостите бяха по-стабилни и взеха победата.

Най-резултатен в мача бе диагоналът на ЦСКА Димитър Димитров с 30 точки (3 аса, 5 блокади). Мартин Павлов завърши с 18 точки (1 ас, 3 блокади), Георги Татаров записа 17 (1 ас, 1 блокада).

За Пирин Йордан Желязков направи 21 точки (2 аса, 3 блокади), а Костадин Гаджанов реализира 19 точки (2 аса, 8 блокади).

Двата тима са съседи в класирането. Пирин е на седма позиция, ЦСКА - на осма.

Добруджа 07 записа шеста поредна и общо 12-а победа. Волейболистите на Петър Шопов се наложиха над Левски София с 3:1 (25:17, 25:22, 26:28, 25:22) в среща, играна в зала "Добротица".

Домакините са трети във временното класиране с 36 точки (12 успеха, 4 загуби), "сините" са шести с 22 точки (8 победи, 7 поражения).

Топреализатор бе Жулиен Георгиев с 20 точки (1 ас), с 15 точки се отчете Александър Кордев (4 блокади). 13 точки записа Димитър Маринков (1 блокада). За Левски Трифон Лапков завърши с 19 точки (4 аса, 1 блокада), 17 добави Гордан Люцканов (2 аса, 1 блокада).