Райконен най-бърз във втория ден от зимните тестове

Райконен най-бърз във втория ден от зимните тестове

Отборите заложиха на изпитване на издръжливостта, отколкото на бързите обиколки

Кими Райконен с Алфа Ромео записа най-добро време във втория ден от тестовете в Барселона. Като цяло, обаче, отборите заложиха на дълги стинтове и проверка на издръжливостта на колите, а не толкова на бързи обиколки.

 

След като вчера Верстапен завъртя 168 тура, днес на първо място по този показател се нареди Ромен Грожан с Хаас – 158. Французинът даде 11-о време, а сесията му приключи 40 минути преди края, след като се завъртя на завой номер 4 и се удари в стените.
 
Кими направи най-бързата обиколка минути преди да изтече времето с най-меките гуми. Болидът му спря на пистата след завой 9 и предизвика червен флаг. Възможно е неговият Алфа Ромео да е останал без гориво – разпространена практика е по време на тестовете отборите да слагат минимални количества, за да проучат минималните допустими граници.
 
Втори днес остана Серхио Перес с Рейсинг Пойнт, който продължава да се представя силно както по пробег, така и като скорост. Трети остана Даниел Рикардо с Рено, а четвърти Алекс Албън с Алфа Таури.
Себастиан Фетел, който вчера не взе участие заради болест, пое щафетата от Шарл Леклер за следобедните тестове на Ферари.
Верстапен: С болида на Макларън вече да съм шампион

Макс покачи напрежението върху Ландо Норис

Никола Цолов завърши 7-и в квалификацията във Формула 2 (ВИДЕО)

Отлично каране на “българския лъв” в дебюта му в този шампионат

Оскар Пиастри отказва да помогне на съотборника си Ландо Норис за титлата във Ф1

Пилотът на Макларън - Оскар Пиастри, отказва да помогне на съотборника си Ландо Норис да спечели титлата във Формула 1.

Люис Хамилтън не съжалява, че се е присъединил към Ферари

Седемкратният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън не съжалява, че се е присъединил към отбора на Ферари, съобщи агенция „Ройтерс“.

Оптимизъм в Макларън след дисквалификацията

В отборния шампион във Формула 1 Макларън са уверени, че претендентите за титлата при пилотите Ландо Норис и Оскар Пиастри ще бъдат напълно готови за последните две състезания от сезона в Катар и Абу Даби, въпреки дисквалификацията им в Лас Вегас.

Ейдриън Нюи става шеф на Астън Мартин от 2026 г.

Този ход представлява драматична промяна и е резултат от разногласия в екипа

Норис: Целта остава същата - победа

Лидерът в класирането във Формула 1 Ландо Норис заяви, че ще се бори за победата в Гран При на Катар този уикенд, както и че в подхода към състезателния уикенд няма промяна, въпреки че загуби сериозна част от аванса си

Президентът на ФИА в пламенна защита на Гран при на Катар

“Гран при на Катар е повече от състезание”, коментира Бин Сулайем

Над 300 000 са гледали на живо Гран при на Лас Вегас от Формула 1

Повече от 300 хиляди души са изгледали на живо състезанията в Гран при на Лас Вегас от Формула 1 за трите дни на най-добрите пилоти в света в Невада, съобщават организаторите, цитирани от агенция Ройтерс.