Крихмайер спечели Супер-Г в Хинтерщодер

Крихмайер спечели Супер-Г в Хинтерщодер

Германецът Томас Дресен се контузи при тежко падане

Австриецът Винсент Крихмайер спечели супергигантския слалом от Световната купа по ски-алпийски дисциплини пред родна публика в Хинтерщодер. Световният вицешампион беше най-бърз по трасето с време 1:33.08 минута. Така той записа втора победа за сезона и общо шеста в кариерата му. Втори на 5 стотни от секундата финишира Мауро Кавизел (Швейцария).  

 
Олимпийският първенец от Пьончан 2018 Матиас Майер (Австрия) се нареди трети на 8 стотни след своя сънародник. Германецът Томас Дресен се контузи при тежко падане. Той извади и двете си рамена, които бяха наместени, но все още не се знае дали няма други травми. Норвежецът Александър Аамод Килде продължава да е лидер в генералното класиране за Световната купа с 1022 точки. Той участва в днешното състезание, но падна и не успя да завърши.
 
Втори е неговият сънародник и специалист в техничните дисциплини Хенрик Кристоферсен (Норвегия) с 957 точки, а на трета позиция е Алекси Пентюро (Франция) с 948 точки. Българинът Алберт Попов е 88-и с 67 точки. 
 
В подреждането за малката Световна купа в супергигантския слалом два кръга преди края на сезона начело излезе Мауро Кавизел с 365 точки, следван от Винсент Крихмайер с 362 точки и Александър Аамод Килде с 336 точки.
Зографски прескочи квалификациите в Оберстдорф

Българинът със 17-и резултат в първия рунд на Световното по ски полети

В Италия: Организаторите на Олимпийските игри с жест към младите

Предлагат 2 билета за цената на 1 за откриващата церемония

Тампа Бей записа девета победа от 11 мача

Брандън Хагел вкара два гола, в това число и своя номер 150 в кариерата, а също така добави и асистенция за победата на Тампа Бей с 4:1 над гостуващия Сан Хосе Шаркс.

Весела Лечева: България има може би най-силния си състав за зимната Олимпиада

„Цялото Изпълнително бюро пожелава успех на българската олимпийска делегация, сила и вяра в собствените сили“

Норвежец спечели слалома във Венген

Норвежкият скиор Атле Ли Макграт спечели слалома в швейцарския зимен център Венген, валиден за Световната купа.

Ема Айхер с четвърта победа за СК

Ема Айхер спечели супергигантския слалом в Тарвизио (Италия) от Световната купа по ски алпийски дисциплини.