Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

01 март 2020 15:57

Милена Тодорова завърши 29-а в преследването на Европейското по биатлон

Twitter

Представителката на домакините Елена Кручинкина спечели титлата в преследването на 10 км за жени, последен старт от Европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи. Беларускинята повали всичките 20 мишени и измина трасето за 29:21.1 минути. Втора се нареди рускинята Кристина Резцова на 17.6 секунди с две пропуснати мишени, а трета е победителката в спринта вчера Елизабет Хьогберг от Швеция с три грешки в стрелбата и изоставане от 35.1 секунди.

Само една българка от трите в стартовия списък завърши надпреварата. Милена Тодорова зае 29-о място (тръгвайки от 53-о) с две пропуснати мишени и на 4:14.1 минути след победителката. Мария Здравкова беше затворена с обиколка след третата обиколка, след като допусна една грешка в първите си три стрелби, а Дафинка Коева не стартира.

Това беше последен старт от европейското първенство по биатлон. От 5 до 8 март е следващата Световна купа в Нове Место (Чехия).