Петър Петров спечели две точки в Световния шампионат по мотокрос

Петър Петров спечели две точки в Световния шампионат по мотокрос

Първото състезание бе спечелено от завърналия се след лечение на контузия Джефри Херлингс

Българинът Петър Петров спечели две точки на старта на новия сезон в световния шампионат по мотокрос. Пилотът на VRT, който и тази година ще кара с мотор на КТМ, завърши два пъти на 20-о място. Петров заслужи позициите си с изпреварвания в последните две обиколки, като и в двата случая зад него финишира ветеранът Кевин Страйбос (Белгия, Сузуки).

 
Първото състезание бе спечелено от завърналия се след лечение на контузия Джефри Херлингс (Холандия, Red Bull KTM), който изпревари с 11.870 секунди миналогодишния вицешампион Джереми Зеевер (Швейцария, Monster Energy Yamaha). Трети пък остана дебютантът в MXGP Мич Евънс (Австралия, HRC Honda).
 
Във втория старт Тим Гайзер (Словения, HRC Honda) поведе колоната още на старта и остана начело до края на състезанието. Световният шампион, който претърпя катастрофа в началото на първия манш, завърши с 23.382 секунди пред Херлингс, а трети бе Антонио Кайроли (Италия, Red Bull KTM)). Така Херлингс завърши Гран при Великобритания на първо място с 47 точки, следван от Гайзер и Кайроли с по 38.
Никола Цолов даде трето време на тестове във Формула 2

Българският пилот Никола Цолов даде трето време в сутрешната сесия от третия ден на предсезонните тестове на Формула 2 в Барселона, изоставайки с близо десета от секундата от съотборника си в Кампос Рейсинг - Ноел Леон от Мексико.

Никола Цолов с 12-то време на сутрешната сесия в Барселона

Българинът Никола Цолов даде 12-о време на сутрешната сесия в тестовете във Формула 2 в Барселона

Екстрьом с триумф в седмия етап на Рали Дакар

Лусиано Бенявидес с Ред Бул КТМ спечели в мотоциклетния клас

Цолов: Вярвам, че ще карам във Формула 1

С нетърпение очаквам момента, в който ще ми звъннат от Ред Бул, призна пилотът

Бен Сулайем спечели втори мандат начело на ФИА

Президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Мохамед Бен Сулайем получи втори четиригодишен мандат начело на централата, след като остана без съперници в гласуването на Генералната асамблея в Ташкент, Узбекистан.

Силно състезание за Никола Цолов, но без точки (ВИДЕО)

Българинът финишира 12-и за финал на годината