Коронавирусът отложи световните квалификации в зона Азия

Коронавирусът отложи световните квалификации в зона Азия

Китай и Южна Корея трябваше да играят домакински мачове на 26 март

Мачовете от световните квалификации в зона Азия за Мондиал 2022 може да бъдат отложени заради епидемията от коронавируса, обявиха от ФИФА след срещата с представители на Азиатската футболна конфедерация.

"Както за ФИФА, така и за АФК, благосъстоянието и здравето на всички лица, участващи във футболните мачове, остава най-важен приоритет. Затова официално предложение за отлагане на предстоящите мачове в азиатските квалификации за Мондиал 2022 и купата на Азия 2023 ще бъде обсъдено със съответните футболни асоциации", се казва в изявление на световната футболна централа.

Китай и Южна Корея, двете страни, които са най-силно засегнати от епидемията от коронавируса, трябваше да играят домакински мачове на 26 март.

Официално: Иран отказа участие на Мондиал 2026

Световното първенство е от 11 юни до 19 юли в САЩ, Канада и Мексико

По-голямата част от иранския женски футболен отбор напусна Австралия

Футболистките отказаха предложеното им в последните минути убежище

Тръмп приветства Иран на Световното в САЩ

Президентът на ФИФА Джани Инфантино заяви, че се е срещнал с президента на САЩ Доналд Тръмп, който му е казал, че приветства участието на Иран на Световното първенство по футбол през 2026 г., което ще бъде съвместно организирано от САЩ, Мексико и Канада, съобщи агенция Ройтерс.

Сао Пауло уволни аржентинска легенда

Ернан Креспо вече не е треньор на бразилския гранд

Игор Тиаго пред дебют за Бразилия

Нападателят е в разширения състав за контролите през март

Неймар пропуска следващия мач на Сантос

Нападателят няма да играе срещу Мирасол