Страхотно! Националите ни победиха Коста Рика в Купа Дейвис!

Страхотно! Националите ни победиха Коста Рика в Купа Дейвис!

Решаващият успех бе постигнат от Димитър Кузманов над Хесе Флорес с 2:0 сета

България се наложи с 4-1 победи при гостуването си на Коста Рика в среща за оставане в група II на зона Европа/Африка на купа "Дейвис".

Димитър Кузманов осигури победата нашите с успех в четвъртата среща. Мико се наложи с 6-4, 6-3 над Хесе Армандо Флорес за 74 минути игра.

Кузманов спечели първата част с пробив в гейм номер 10 с 6-4. Във втория сет Мико навакса пасив от 0-2 за да триумфира с 6-3. Така Кузманов вече е състезателят с най-много победи на сингъл за България на Купа „Дейвис" – 19.

В последната среща Александър Донски се наложи с 6-2, 6-4 над Родриго Пиедра.

В първата среща за ден номер 2 Александър Лазаров и Адриан Андреев отстъпиха драматично по двойки с 6-7(11), 6-4, 6-7(10) от Хесе Армандо Флорес и Пабло Нунес.

Нашите момчета поведоха с 3-0 в първата част, но допуснаха изравняване за 3-3. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него българите изпуснаха четири сетбола и отстъпиха с 9-11 точки. Лазаров и Андреев поведоха с пробив в началото на втория сет и този път го задържаха за 6-4. В третата решителна част пробиви нямаше и се стигна до нов тайбрек. В него българите загубиха с 10-12 точки.

В първите два сингъла Димитър Кузманов се наложи над Хулиан Саборио с 6-4 6-2, а Александър Лазаров победи Хесе Армандо Флорес със 7-5, 4-6, 6-3.

България се представи в състав Димитър Кузманов, Александър Лазаров, Адриан Андреев и Александър Донски с капитан Тодор Енев.

На нашите тенисисти им предстои нова битка – през септември, непосредствено преди Sofia Open, като потенциалният съперник все още не е ясен. Според новия регламент в група II са 24 отбора от целия свят, които са разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели играят по-късно през сезона плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.

 

 
Иван Иванов загуби финал в Испания

Руснак спечеби турнира на Надал

Джокович бие в Австралия без да играе

Якуб Меншик се оттегли

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на Australian open

Димитър Кисимов отпадна в първия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 

Сабаленка на четвъртфинал в Австралия (ВИДЕО)

Водачката в женската схема на турнира по тенис „Открито първенство на Австралия“ Арина Сабаленка (Беларус) преодоля една тийнейджърка в четвъртия кръг, но я чака още една, ако иска да си гарантира място на полуфинал.

Алкарас на четвъртфинална Australian Open (ВИДЕО)

Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на Australian Open за трета поредна година, след като надигра Томи Пол в три сета – 7:6(6), 6:4, 7:5.

Рууд елиминира бивш финалист в турнира след здрава битка на АО

Норвежецът се класира за осминафиналите в Мелбърн