ФИФА взе важно решение във връзка с епидемията

ФИФА взе важно решение във връзка с епидемията

Централата даде възможност на клубовете да спират националите си за международни мачове

 Съветът на ФИФА смекчи правилата, които обичайно задължават клубовете да пускат футболистите си за контролите на националните отбори на фиксирани от световната централа дати. Промяната е следствие от епидемията от COVID-19.

От ФИФА обявиха, че са наясно, че при така създалите се обстоятелства провеждането на мачове крие риск за здравето на играчите и феновете, затова препоръчва насрочените за март и април срещи да бъдат отложени. Поради тази причина организацията няма да задължава клубовете да освобождават националните си състезатели за съответните приятелски двубои.

От ФИФА добавят, че провеждането на насрочените мачове е безсмислено, защото отборите няма да бъдат в оптималните си състави и това ще повлияе на резултатите.

Заради епидемията от коронавирус много национални първенства и международни турнири вече бяха спрени.
Олисе наниза хеттрик на Северна Ирландия в генералната репетиция преди Мондиал 2026 (ВИДЕО)

Франция победи Северна Ирландия с 3:1 в приятелски мач, игран в Лил, а Майкъл Олисе блесна с хеттрик

10 от Нидерландия измъкнаха успех над Узбекистан с дузпа в края (ВИДЕО)

Две дузпи донесоха успеха на "лалетата"

Домакинът Канада с последни тренировки преди световното първенство

“Кленовите листа” досега в историята си не са печелили мач на Мондиал

Защитник на Уругвай лети до Европа заради контузия

Араухо изправи на нокти всички в родината си

Луис де ла Фуенте очаква контузените да са на линия за Мондиала

Селекционерът на испанския национален отбор по футбол Луис де ла Фуенте смята, че нападателите Ламин Ямал, Нико Уилямс и Виктор Муньос ще бъдат готови за откриващия мач на страната на Световното първенство.

Инфантино подкрепи Ериксен

Президентът на ФИФА Джани Инфантино изрази задоволство да научи, че халфът и капитан на Дания Кристиан Ериксен е в съзнание и му пожела бързо възстановяване.