Страхотно: Българки триумфирха в Източноевропейското първенство

Страхотно: Българки триумфирха в Източноевропейското първенство

Йоана Константинова и Росица Денчева се представиха изключително на двата турнира в Анталия

Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) и Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) се представиха изключително силно на двата турнира от Източноевропейското първенство до 14 г. в Анталия (Турция).

Заради отмяната на всичките турнири от календара на Тенис Европа, финалната среща между двете българки на сингъл не се проведе.

Предната седмица Денчева пък триумфира с титлата.

Роси победи на финала Йоана с 6-4, 6-2.

Двете българки спечелиха и двете титли по двойки.

При юношите до 14 г. Ивайло Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) се класира на пето място, а Александър Василев (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна) завърши девети.

Треньор на българчета до 14 г. беше Велиан Бакалов.

Турнирите са част от програмата за развитие на световната федерация ITF и Тенис Европа за развиващи се държави. България пък иваше привилегията отново да бъде поканена за участие от ITF и Тенис Европа.

Освен България в Анталия участваха още отборите на Молдова, Косово, Турция, Азербайджан, Черна гора, Албания, Армения, Грузия, Македония и Босна и Херцеговина.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове

Адриан Андреев отпадна още на старта в Анталия

Българинът бе поставен под номер 8 в схемата