Аржентина също спря футбола

Аржентина също спря футбола

Планираната пауза обаче е само две седмици

Футболът в Аржентина спира поне до 31 март заради коронавируса, информират местните медии. Решението все още не е обявено официално от правителството, но на практика самите футболисти вече го взеха на извънредна среща на профсъюза им.

Двубоят  за купата на аржентинската Суперлига между Ривър Плейт и Атлетико Тукуман преди три дни не се проведе, тъй като от Ривър заключиха стадиона си и не допуснаха нито играчите на Атлетико, нито съдиите и делегата.

Футболът в цяла Южна Америка е парализиран, като днес спирането на мачовете беше анонсирано от Боливия и Чили, а Аржентина остана последната страна, която все още не беше обявила това решение.

 
От правителството ще призоват телевизиите, които държат тв правата, да удължат автоматично договорите на клиентите със срока, в който действа забраната за футбол.
 
По принцип Аржентина не е засегната много от пандемията, като позитивните случаи са предимно "внос" от Европа. Ситуацията обаче се усложнява и правителството предприема превантивни мерки като затваряне на граници, ограничаване на движението и други, които вече се прилагат в най-засегнатите страни.
Роналдо ще получи и акции в Ал-Насър

През декември 2022 г Кристиано Роналдо се договори с Ал-Насър и оттогава играе за саудитския отбор, който води към титлата в Саудитска Арабия

Фламенго се класира за финала на Междуконтиненталната купа на ФИФА

Ще спори с ПСЖ за трофея

Анчелоти чупи рекорди с Бразилия

Италианецът може да стане най-скъпоплатеният селекционер

ФИФА получи 5 млн. заявки за билети за Мондиал 2026

Огромен интерес, въпреки високите цени

Високите цени не спират феновете за Мондиал 26

Цените на билетите са скочили пет пъти от последното световно

Хаос и разочарование в Индия заради Меси, фенове чупят седалки (ВИДЕО)

Аржентинецът останал само 20 минути пред публиката

Феновете възмутени от цените на билетите за Мондиал 2026

Европейската асоциация на футболните фенове (FSE) призова ФИФА незабавно да спре продажбата на билети за националните отбори за Световното първенство догодина, обвинявайки ръководния орган, че налага „изнудващи“ цени на билетите, които рискуват да изключат обикновените фенове от турнира

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп