Отложиха европейските първенства по художествена и спортна гимнастика

Отложиха европейските първенства по художествена и спортна гимнастика

"Наш основен приоритет винаги е сигурността", заяви президентът на UEG Фарид Гайибов

Европейският съюз по гимнастика (UEG) днес изпрати официално комюнике, в което информира своите членове, че въпреки усилията на UEG да запазят графика за събитията си, предизвикателствата, поствени от разпространението на COVID-19 и държавните политики във връзка с тях, са наложили отлагане на следните събития:

- Европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Париж (Франция) - 30 април до 3 май
- Европейското първенство по скокове на батут в Гьотеборг (Швеция) - 7-10 май
- Европейското първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна) - 21-24 май
- Европейското първенство по спортна гимнастика за мъже в Баку (Азербайджан) - 27-31 май

От офиса на UEG уверяват, че работят заедно с организационните комитети на тези събития, за да се подберат нови дати, които най-вероятно ще бъдат през втората половина на годината. Повече информация ще бъде дадена в края на м. април.

Президентът на UEG Фарид Гайибов каза следното: “Наш основен приоритет винаги е сигурността и доброто състояние на гимнастичките, на техните екипи, фенове и на партньорите ни. Вземайки предвид ситуацията такава, каквато е тя днес, ние смятаме, че отлагането на тези събития е най-добрият курс на действие.”

Наше момиче с медал от турнир по скокове във вода

Българката Ива Ереминова спечели сребърен медал на 1-метров трамплин на силния международен турнир по скокове във вода, проведен в Берген (Норвегия). 

Грациите ни с два сребърни медала в Баку

Българските състезателки завоюваха два сребърни медала при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан), а освен това се класираха за Крос битките.

Давид Иванов се включва в подготовката на националния отбор

Давид Иванов вече има квота за Световното първенство по спортна гимнастика, а американец с български паспорт ще се включи в подготовката на националния отбор от 1 юли, обяви старши треньорът на националния отбор Милко Танкушев.

Олимпийски шампион аут за Джирото

Олимпийският шампион в шосейното колоездене от Токио 2020 Ричард Карапас ще пропусне тазгодишното издание на „Джиро д'Италия“, тъй като продължава да се възстановява от операция на перинеума, съобщи отборът му Едюкейшън-ИйзиПоуст, цитиран от агенция Ройтерс.

WINBET е официален спонсор на „Grande Partenza“ на Giro d’Italia 2026 в България

Водещата българска платформа за развлечения и онлайн игри WINBET ще бъде официален партньор на Grande Partenza (Големия старт) на Giro d’Italia 2026. 

Ансамбъл жени на България отпътува за Баку

“Златните момичета” ще защитават Европейската си купа