Изпратиха самолет от Япония за олимпийския огън

Изпратиха самолет от Япония за олимпийския огън

По-рано стана известно, че цялата щафета с огъня ще бъде проведена без зрители

Япония изпрати самолета, който трябва да вземе олимпийския огън от Гърция и да го достави в азиатската държава, която ще приема Игрите.

Първоначално бе планирано участие в полета да вземе мащабна делегация, включваща президента на организационния комитет Йосиро Мори и министъра на спорта Сейко Хасимото. Всичко тези планове обаче пропаднаха заради разпространението на коронавируса.

По-рано стана известно, че цялата щафета с огъня ще бъде проведена без зрители. Факелът също ще бъде предаден от гърците при закрити врата - без гости и без медии.

Иначе в Япония продължават да са уверени, че Олимпийските игри ще се проведат по график и със зрители по трибуните.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента

Без медал за Николова и Брезалиева на лента

Шампионка стана украинката Таисия Онофричук

Страхотна! Стилияна Николова грабна сребро на топка

Стилияна Николова донесе голяма радост за България от Световната купа, след като завоюва сребърното отличие във финала на топка

Ударно начало! „Съвет за спортно развитие – Пловдив“ подкрепи стотици деца

Организаторите наградиха председателя на фондацията Иван Пашов с купа и златен медал

Ансамбълът ни остана с бронз в многобоя (ВИДЕО)

Ансамбълът на България спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София