Пламен Константинов бие на полуфинал в Европа

Волейболистите на Локо (Новосибирск) се нуждаят от два гейма в реванша, за да елиминират Зенит (Санкт Петербург)

Бившият национален селекционер Пламен Константинов и воденият от него тим на Локомотив (Новосибирск) записаха победа над Зенит (Санкт Петербург) с 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:22) в първата полуфинална среща за Купата на ЦЕВ, която се игра пред празни трибуни в Спортен комплекс “Север”.

Това бе и единствената среща от турнирите, която се игра в цяла Европа.

Волейболистите на Пламен Константинов се нуждаят от нова победа или поне два спечелени гейма в реванша, за да се класират на финал на надпреварата. Двубоят ще се играе на 26 март в Санкт Петербург.

Най-резултатен за домакините стана Сергей Савин с 19 точки (2 аса, 1 блокада), Дмитрий Щербинин и Илияс Куркаев добавиха по 13 точки (4 блокади) (5 блокади). За Зенит Джорджи Грозер стана най-резултатен в мача с 25 точки (1 ас, 2 блокади), кубинецът Ореол Камехо добави още 15 точки (2 блокади).

Другата полуфинална двойка е Галатасарай (Турция) - Модена (Италия), но не е ясно кога точно ще се изиграят двубоите в нея.