Еди Хърн: Боят на Джошуа с Пулев не е отложен!

Еди Хърн: Боят на Джошуа с Пулев не е отложен!

"Мач с Фюри обаче може се превърне в приоритет за Антъни"

 Промоутърът на Антъни Джашуа - Еди Хърн обяви, че защитата на титлата в тежка категория срещу задължителния претендент за пояса на IBF Кубрат Пулев не е отложена заради коронавируса. Ден по-рано Кобрата беше категоричен, че мач на 20 юни няма да има. Според него сблъсъкът ще се проведе в края на годината.

 
Хърн разкри още, че евентуално отлагане на мача между клиента му и Пулев може да отвори вратата за обединителен мач за поясите с Тайсън Фюри, който притежава пояса на WBC. 
 
„За момента, следващият ни съперник е Кубрат Пулев на 20 юни, възможно е да двубоят да бъде на 25 юли, но всичко е неясно на този етап заради борбата с разпространението на COVID-19“,  сподели шефът на Matchroom Boxing пред Sky Sports.
 
30-годишният Джошуа си върна поясите на WBA, WBO и IBF с победа по точки след единодушно съдийско решение над Анди Руис-младши през декември. Фюри завоюва колана на WBC с брилянтен с технически нокаут в седмия рунд над американеца Дионтей Уайлдър на 22 февруари в Лас Вегас.
 
„Мисля си, дали двубоят между Джошуа – Фюри не трябва да бъде приоритетен, ако двубоят с Пулев се отложи за по-късен етап през годината. Могат да се случат толкова много неща. Всичко е възможно, но по договор Дионтей Уайлдър ще иска своя реванш, независимо дали става въпрос за юли, или през октомври, ноември“, завърши Хърн.
Рами Киуан загуби финала, но донесе сребро на България

Рами Киуан не успя да спечели първа световна титла за българския бокс от 2009 г. насам, когато със златото триумфира Детелин Далаклиев.

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на Световното първенство по борба, Хубулов отпадна

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата.

Над 400 бойци в общата тренировка на SENSHI. 

Над 400 бойци взеха участие в общата открита тренировка, част от тренировъчния лагер на SENSHI. 

Българска федерация по ММА проведе двудневен курс за рефери и съдии

Българска федерация по ММА е повече от федерация - тя е мисия за всички наши членове, каза Станислав Недков

Две победи и после загуби за борците ни на Световното

Михаил Георгиев и Ален Хубулов спечелиха по една победа на Световното първенство по борба в Загреб, но допуснаха поражения и ще се надяват на репешажи за отличия в първите категории на свободния стил. Полуфиналите в категориите с български борци са тази вечер от 20 часа. 

Последният ни световен шампион по бокс със съвети към финалиста Рами Киуан

Детелин Далаклиев даде ценен съвет на Рами Киуан (75 кг) преди финала от световното първенство по бокс в Ливърпул. Плевенчанинът е последният българин с титла от подобен форум. Той триумфира със златото на световното първенство в Милано през 2009 г.

Рами Киуан ще се боксира за световната титла

Българинът на финал в категория до 75 кг на първенството в Ливърпул след победа над англичанин

Радослав Росенов остана с бронз от Световното по бокс

След загуба в полуфинала

Рами Киуан: Полуфиналът не ме задоволява

Това е игра, в която вярвам, че съм по-добър от него, обяви родният боксьор