САЩ подкрепи МОК за провеждане на игрите в Токио

САЩ подкрепи МОК за провеждане на игрите в Токио

"Има още четири месеца до началото на Игрите", заяви Сюзън Лайънс

От ръководството на олимпийския комитет на САЩ подкрепят позицията на Международния олимпийски комитет (МОК) за провеждането по план на Игрите в Токио 2020.

"Съгласни сме с МОК и смятаме, че се нуждаем от още експертни мнения. Няма нужда да се вземат прибързани решения. Има още четири месеца до началото на Игрите", заяви президентът на НОК на САЩ Сюзън Лайънс.

Олимпиадата в Токио трябва да започне на 24 юли, но се чуват все повече гласове за пренасрочването на форума за по-късна дата заради пандемията от коронавирус в целия свят.

Както е известно президентът на (МОК) Томас Бах заяви в интеврю пред "Ню Йорк Таймс" вчера, че се разглеждат различни варианти, но на този етап отмяната на Олимпийските игри в Токио през това лято не стои на дневен ред.

Датчанин спечели седмия етап на Джиро Д’Италия

Първото планинско предизвикателство вече е в историята

Дуплантис пробва нова техника

Все още съм много нов в това, обясни той

Министър Керязов награди таекуондистите Ерика Карабелева и Християн Георгиев

Поздравления за постигнатите успехи, призна новият министър на спорта

Берлин обяви концецията си за потенциалните Летни олимпийски игри

Берлин официално одобри концепцията Berlin+ за кандидатура за домакинство на Летните олимпийски игри през 2036, 2040 или 2044 година.

Давиде Балерини спечели VI етап от Обиколката на Италия

Италианецът избегна масово падане и с финален спринт

Станка Златева за новата звезда: Големите шампиони възпитават шампиони!

Президентът на федерацията по борба Станка Златева поздрави Георги Мърков - младши, който спечели златния медал при кадетите в класическия стил до 60 кг.