БФС ще се опита да осигури най-добрата възможна топка за следващото първенство

БФС ще се опита да осигури най-добрата възможна топка за следващото първенство

Фаворит е официалната топка за Евро 2021

Българският футболен съюз (БФС) разглежда варианти за нова официална топка за следващия сезон 2020/2021 в професионалния футбол.

За целта да бъде избрана най-добрата и подходяща топка е натоварена комисия, начело на която е професор Лъчезар Димитров. Изборът на професор Димитров е напълно логичен, като се има предвид дългогодишния му изследователски и преподавателски опит във футбола, а освен това в момента е начело и на Техническия комитет на БФС.

БФС ще направи необходимото, за да играят българските клубове с възможно най-добрите продукти. Така като фаворит номер 1 за мачове в efbet Лига догодина се очертава топката на "Адидас" - "Uniforia Pro - Euro 2020", която беше изработена за европейското първенство това лято.

Разбира се, разглеждат се и други варианти- в това число и още една топка на "Адидас", които тепърва ще бъдат обсъждани и тествани. Едва след това ще се пристъпи към окончателни преговори и обявяване на топката, която ще бъде по терените на елита на България от следващото първенство.

ЦСКА събра близо 10 000 евро за Любо Пенев

ЦСКА събра близо 10 000 евро от кампанията за подпомагане на лечението на легендарния нападател Любослав Пенев, съобщиха от клуба.

Черно море тренира във варненския сняг

Черно море продължава подготовката си за подновяването на първенството. Въпреки неблагоприятните атмосферни условия, отборът на Илиан Илиев тренира на двуразов режим.

Локо Пловдив не можа да бие Етър в контрола

Локомотив (Пловдив) и втородивизионният Етър (Велико Търново) завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на "Лаута".

Лудогорец обяви завръщането на  Руан Круз

Той се завръща там, където остави ярка следа – в Лудогорец

Верстапен: Ще ни отнеме време да свикнем с новите правила

Нидерландският пилот Макс Ферстапен призна, че обновената версия на Ред Бул ще има нужда от време за адаптация, докато той се подготвя да опита да си върне шампионската титла във Формула 1

България ще изиграе FIFA Series в Джакарта

България ще вземе участие на приятелския турнир FIFA Series, който ще се проведе през март в Индонезия