Сезонът във Формула 1 може да бъде от 15 до 18 състезания

Сезонът във Формула 1 може да бъде от 15 до 18 състезания

Това заяви един от шефовете Чейз Кери

 Сезонът във Формула 1 с между 15 и 18 състезания все още е възможен, заяви един от шефовете в автомобилния спорт Чейз Кери. Пандемията от КОВИД-19 доведе до общо осем отложени или отменени кръга през 2020 година.

"Все още никой не може да каже кога ситуацията ще се подобри и кога ще бъдем готови да се състезаваме. Всички сме уверени, че трябва да дадем един вълнуващ сезон на нашите фенове. Все още съществува вариант за отмяна или отлагане на още кръгове. Ние и нашите партньори очакваме първенството да започне през лятото, с календар от 15-18 състезания", заяви 66-годишният Кери.

Шампионатът във Формула 1 може да започне най-рано на 14 юни в Канада. До момента отложени или отменени са кръговете от Ф1 в Австралия, Бахрейн, Виетнам, Китай, Холандия, Испания, Монако и Азербайджан.

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис

Ландо Норис над всички и в последната тренировка на „Монца“

Шарл Льоклер с второ време преди Гран при на Италия във Формула 1