Балак: Не трябваше да си тръгвам от Челси

Балак: Не трябваше да си тръгвам от Челси

"Анчелоти ме искаше, но клубът не предлагаше дълги договори на възрастните играчи", спомня си халфът

Бившият германски национал – Михаел Балак разкри пред "Дейли Мейл", че съжалява за решението си да напусне Челси през 2010 година.

Полузащитникът е имал планове да се пенсионира на „Стамфорд Бридж“, но отборът му предложил едва едногодишен договор в края на сезон 2009/2010. Неговото желание било за такъв с продължителност от 24 месеца, но тъй като е бил на над 30 години, това е било невъзможно.

Нежеланието на лондончани да направят компромис принуди Балак да се завърне в Байер Леверкузен за последните 2 години от футболната си кариера. Сега обаче той споделя, че това е било грешка.

„Карло ме искаше, но клубът реши да предлага на играчи от такава възраст само едногодишни контракти. Аз исках за две. Днес мога да кажа, че може би сгреших. Трябваше да остана, дори само заради тази една година. Никога не съм си представял, че мога да се завърна в Леверкузен. До последния ден всъщност мислех, че ще намерим начин да се разберем с Челси. Наистина се надявах да остана до края“, казва той.

Четиригодишният му престой в Западен Лондон бе изключително успешен, печелейки Висшата лига, 2 пъти купата на Англия, купата на Лигата и Суперкупата на страната. Освен това игра финал в Шампионската лига през 2008, загубен от Манчестър Юнайтед след дузпи в Москва.

Феран Торес остава в Барселона

Барселона продължава да разчита на Феран Торес и няма планове да го продава това лято, съобщава Мундо Депортиво.

 Бруно Гимараеш напуска Нюкасъл в посока Арсенал

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау не е сигурен дали Бруно Гимараеш ще остане в отбора на фона на интереса от страна на шампиона Арсенал.

Ливърпул би Съндърланд в дебюта на Андони Ираола

Джо Гомес получи контузия

Манчини разочарован, че няма да води отново Италия

Бившият селекционер на италианския национален отбор Роберто Манчини е изключително разочарован, защото няма да получи възможност отново да поеме четирикратните световни шампиони, съобщава Кориере дела Сера.

Реал Мадрид маха френски национал

Реал Мадрид е готов да обсъди напускането на Орелиен Чуамени през лятото, съобщава БиБиСи.

Университатя отнесе 5 гола от Динамо в Букурещ преди реванша с Левски (ВИДЕО)

Университатя Крайова допусна тежка загуба с 1:5 като гост на Динамо в Букурещ в мач от румънското първенство, намиращ се точно между сблъсъците на "студентите" с родния Левски