Гомес: Мачовете с Валенсия не трябваше да се играят, защото допринесоха за разпространението на COVID-19

Гомес: Мачовете с Валенсия не трябваше да се играят, защото допринесоха за разпространението на COVID-19

"Трудно ми е да мисля за футбол", заяви капитанът на Аталанта

Капитанът на Аталанта Алехандро Гомес се върна към двата паметни мача за тима в Шампионска лига срещу Валенсия, които се опасява, че са допринесли за разпространяване на коронавируса в тежко пострадалата от пандемията северна част на Италия.

"Това, че играхме тези мачове е ужасно, със сигурност допринесе за разпространението на болестта", каза нападателят в интервю за спортното издание Оле в родната му Аржентина.

Аталанта разби Валенсия с 4:1 на 19 февруари в първи осминафинал на неутрален терен пред 45 000 зрители на "Джузепе Меаца" в Милано. На реванша Аталанта спечели с 4:3 на 10 март при закрити врата във Валенсия и се класира на четвъртфиналите при дебютното си участие в турнира.

"Бергамо е един от най-пострадалите райони в Италия. Там са едни от най-добрите болници в Ломбардия и там сега се лекуват много хора. Но част от причините Бергамо да е сред най-пострадалите е мачът срещу Валенсия", каза Гомес и добави, че се притеснява, защото много от футболистите на Валенсия по-късно дадоха положителни резултати за коронавирус.

Гомес, който е в Аталанта от 2014 година, няма симптоми на заболяването, макар че е контактувал с двама свои сънародници - Пауло Дибала от Ювентус и Херман Пецела от Фиорентина, които са двама от 15-те заразени с коронавирус играчи от Серия А.

Гомес продължава да бъде в изолация със съпругата си и трите им деца.

"Трудно ми е да мисля за футбол. Това е последното, което ме интересува в момента", каза още аржентинецът.

Рашфорд се сбогува с Барселона

"Изключително съм благодарен на всички в клуба", заяви Рашфорд

Грийлиш обясни защо не е на лятното турне на Манчестър Сити

Грийлиш ще започне последния сезон от договора си с "гражданите"

Де Зерби намекна, че Тотнъм гласи нова трансферна бомба

Мениджърът на Тотнъм Роберто Де Дзерби разкри, че клубът подготвя нов голям трансфер

Винисиус иска огромен бонус, за да преподпише с Реал Мадрид

Бъдещето на Винисиус Жуниор в Реал Мадрид остава неясно заради високите финансови изисквания на бразилския национал, съобщава журналистът Пепе Алварес

Ненужен ащитник на Реал Мадрид се контузи

Бранителят на Реал Мадрид Раул Асенсио е получил контузия, обявиха официално от "лос бланкос"

Джон Стоунс вече е в Италия за прегледи в Интер

Централният защитник Джон Стоунс заяви, че е развълнуван от възможността да се присъедини към Интер