Другата седмица решават за "Уимбълдън"

Другата седмица решават за "Уимбълдън"

Изключено е турнирът да се проведе пред закрити врата

Извънредна среща на борда на директорите на All England Lawn Tennis Club следващата седмица ще вземе решение дали и кога ще се проведе предстоящия тенис турнир от Големия шлем - "Уимбълдън".

 
От последното изявление на организаторите става ясно още, че е изключено турнирът да се проведе пред закрити врата, от какъвто вариант вече се възползваха множество спортове по време на епидемията от новия коронавирус.
 
Организаротите съобщават, че работят в унисон с АТР, WTA, ITF и другите Големи шлемове, за да стигне до оптималното решение. Уточнява се, че подготовката за "Уимбълдън" започва в края на месец април, докогато засега са отменени повечето масови спортни мероприятия в световен мащаб. Тенис календарът е отменен до 7 юни, когато по принцип приключва сезонът на клей и събитията се местят на тревни кортове.
 
Така следващата седмица феновете ще узнаят какво ще се случи с "Уимбълдън", след като организаторите на "Ролан Гарос" си заслужиха куп негативи със самоволното решение да отложат турнира за месец септември.
 
Местят мачовете на Australian Open, заради опасни жеги

Мачовете ще започнат час по-рано от обичайното на Откритото първенство на Австралия по тенис в събота поради очакваните високи температури по-късно през деня в Мелбърн, обявиха организаторите

Нестеров отпадна на старта в Монастир

Българинът загуби 3-часова битка на корта

Коко Гоф избегна изненадата срещу своя сънародничка на АО

Американката “върза геврек” на световната номер 70 за обрата си

Лиа Каратанчева ще играе с шампионка от US Open в САЩ

Сериозен тест за българката в четвъртфиналите

Алкарас не остави шансове на първия поставен тенисист на пътя си на Australian Open (ВИДЕО)

Световният номер едно с поредна трисетова победа в Мелбърн

Медведев осъществи “пълен ремонт” за 1/8-финал в Мелбърн (ВИДЕО)

Бившият двукратен финалист в турнира обърна световния номер 47 в трилър