Шефът на футбола в Италия: Не губя надежда, че сезонът ще бъде довършен

Шефът на футбола в Италия: Не губя надежда, че сезонът ще бъде довършен

"Aко се наложи, ще поискаме разрешение от УЕФА и ФИФА да доиграем мачовете след 30 юни"

Президентът на Италианската футболна федерация Габриеле Гравина все още вярва, че сезонът в Серия А може да бъде доигран. Въпреки пандемията от коронавирус, която засегна най-много Италия от европейските страни, футболните хора на Ботуша се надяват, че оставащите кръгове от първенството ще могат да се изиграят през лятото.

"Още не губя надежда, че сезонът ще бъде довършен. Ще направя всичко възможно това да се случи. Трудно ще се предам", заяви Гравина пред „Radio Marte“.

"Наясно съм, че е прекалено рано да мислим за конкретни дати, но трябва да сме настроени позитивно. Aко се наложи, ще поискаме разрешение от УЕФА и ФИФА да доиграем сезона след 30 юни, като се възползваме от това, че юли и август са свободни“, продължи той.

„Сега не е моментът да гледаме личните си интереси. Призовавам към здрав разум, но в крайна сметка решението ще вземе федерацията. Ако сезонът не завърши, ще го приема като мой личен провал. Това би довело до неприятен сценарий и понижаване реномето на Серия А. Докато мога, ще продължа да отхвърлям тази възможност", завърши шефът на италианската федерация.

Сензация в Ла Лига

Сосиедад загуби домакинството си на Жирона

Лудост! Салах с оферта от 137 млн. евро заплата

Клуб от Саудитска Арабия чупи всички рекорди

Ханзи Флик: Пътят пред нас е дълъг

Барселона е лидер в Ла Лига с 4 точки разлика на върха

Мохамед Салах попадна в групата на Ливърпул срещу Брайтън

Арне Слот е провел наглед положителен разговор с египтянина

Трио на Манчестър Юнайтед под въпрос за Борнемут

Аморим все още не знае дали ще може да разчита на Мбемо, Мазрауи и Диало

Артета защити мястото на Жезус в Арсенал

Мениджърът заяви, че бразилецът ще остане в Арсенал и може да играе като централен нападател

Палмър и Фофана са на линия, но Делап е аут за Челси срещу Евертън

Мениджърът Енцо Мареска очаква дуото да се завърне в игра за Челси през уикенда

Бивш съотборник на Любо Пенев във Валенсия с обнадеждаваща новина

Половината от сумата за лечението му вече е събрана, разкри Фернандо Хинер

Реал (Мадрид) с финална оферта за нов договор към Винисиус

Ръководството на клуба представи на агента му окончателната си позиция