Отлагането на Олимпийските игри ще струва на организаторите още 2,7 млрд. долара

Отлагането на Олимпийските игри ще струва на организаторите още 2,7 млрд. долара

Игрите в Токио трябваше да се проведат това лято от 24 юли до 9 август

Решението Олимпийските игри в Токио да бъдат преместени за 2021 година ще струва на организаторите допълнителни 2,7 милиарда долара, твърди специализираното азиатско финансово издание Nikkei.

Сумата ще бъде необходима, за да се плаща за наем на помещения, резервация на хотели, както и за извършване на допълнителни плащания на персонала и службите за сигурност.

Олимпийските игри в Токио трябваше да се проведат това лято от 24 юли до 9 август, но в началото на тази седмица японският премиер Шиндзо Абе и президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах решиха да ги преместят с 12 месеца заради световната пандемия от коронавируса COVID-19.

Грациите на турнир в Естония

Три български състезателки ще участват международния турнир по художествена гимнастика „Miss Valentine“, който ще се проведе от 27 февруари до 1 март в Тарту, Естония.

Днес става ясен кой ще бъде Спортист на годината за 2025 г.

Тази вечер ще стане ясно кой ще бъде Спортист на годината за 2025 г. 

Наше момиче 12-о на Европейско по фехтовка

Ралица Гаджева завърши на 12-о място на сабя на Европейското първенство по фехтовказа младежи и девойки в Тбилиси (Грузия). Сабльорката стигна до топ 16 в конкуренцията на 72 състезателки от 20 държави. Освен Гаджева за България играха Мариела Георгиева, Василена Кръстева, Виктория Витлиемова.

Задълбочава се кризата във федерацията по вдигане на тежести

Управленска и финансова криза в Българската федерация по вдигане на тежести. Застрашено е и участието на щангистите ни на европейското първенство в Батуми през април.

Две български победи на двойки в първия ден на турнира по бадминтон в Мюлхайм

Българските състезателки стартираха с победи на двойки жени на международния турнир по бадминтон "World Tour Super 300" в германския град Мюлхайм. 

Клубовете се нуждаят от по-добри спортни бази и условия за тренировки

Това заявиха членовете на ОСК ЦСКА