Барса уреди трансфер на талант от Сао Пауло

Барса уреди трансфер на талант от Сао Пауло

Каталунците получават приоритетното право за подписа на 19-годишния нападател Густаво Мая

Ръководството на Барселона постигна споразумение със Сао Пауло, съгласно което каталунците получават приоритетното право за трансфер на 19-годишния нападател Густаво Мая, информира испанското издание Marca. Мая е възпитаник на Сао Пауло и дори не е дебютирал за първия отбор, но представянето му на младежко ниво предизвикаха голям интерес още от страна на Ливърпул и Атлетико Мадрид.

"На турнира за Купата на Сао Пауло имаше и скаути на Барселона, които по принцип нямаха интерес към него. Но той вкара три гола и привлече вниманието на Атлетико Мадрид и на Ливърпул. Ние обаче започнахме преговори с каталунците и се появи възможност за трансфер. Имаше и по-добри оферти, но Густаво винаги е искал да играе за Барселона. Дори го каза в едно интервю преди няколко години. Ние също го считаме за добра идея, защото стилът му се съчетава идеално с този на каталунците. Споразумението между Барселона и Сао Пауло може да доведе до присъединяването на Мая към испанския тим за предсезонни тренировки, ако Барселона изпълни условието за трансфер. Ние обаче не знаем какво ще се случи до лятото. Пандемията от коронавирус може също да изиграе роля", каза агентът на играча.

На 20 март Барселона направи на Сао Пауло предложение на стойност 4.5 милиона евро за Густаво Мая. Каталунците ще платят на сегашния му клуб един милион евро депозит. Останалата част от трансферната сума ще трябва да се преведе до 30 юли. Ако Барселона се откаже или не успее да плати цялата сума до крайния срок, играчът си остава в Сао Пауло и платения един милион не се връща.

Гръм в Испания: Селта подчини 9 от Реал на „Бернабеу“(ВИДЕО)

Резерва на гостите, травма на Рюдигер и 2 червени картона допълниха кошмара на Белия балет

Наполи е на върха в Серия А, Хойлунд отчая Ювентус (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за успеха с 2:1 в дербито на XIV кръг

Байерн срещу РБ Лайпциг в осминафиналите за Купата на Германия

Херта (Берлин) ще се изправи срещу Фрайбург

Хартс удари Селтик в дербито за върха в Шотландия (ВИДЕО)

Нанси дебютира с поражение начело на "детелините"

Росен Божинов с 90 минути за Анверп при класика срещу Генк

Родният национал се представи на ниво

Джаспър пропусна дузпа и Железничар загуби като гост (ВИДЕО)

Въпреки това той изигра пълни 90 минути, докато Христо Иванов въобще не бе в групата за мача

В Тотнъм притеснени за Удоджи и Коло Муани

Победата над Брентфорд беше първи домакински успех на тима във Висшата лига от 16 август насам

ПАОК с трети пореден успех в Гърция, Десподов влезе като смяна (ВИДЕО)

Отборът на българина би Арис с 3:1

Еспаньол влезе в топ 5 на „Ла Лига“(ВИДЕО)

След минимална победа у дома над Райо Валекано