Йоширо Мори: Оскъпяването на Игрите е неизбежно

Йоширо Мори: Оскъпяването на Игрите е неизбежно

"Ще трябва да търсим начини да покрием разликите и това ще бъде огромно предизвикателство"

Президентът на организационния комитет за Токио 2020 Йоширо Мори предупреди международните федерации, че цената за провеждането на Олимпийските игри ще нарасне значително и тези суми ще трябва да се покрият по някакъв начин.

Той направи това с писмо до 33-те глобални спортни асоциации, които са представени на Олимпиади, предаде БТА.

"Оскъпяването на Игрите е неизбежно. Ще трябва да търсим начини да покрием разликите и това ще бъде огромно предизвикателство", написа Мори в писмото си до федерациите.

Председателят на организационния комитет добавя, че с провеждането на Олимпиадата през 2021-а година целият свят ще види, че "човечеството е триумфирало над коронавируса".

Цанкова с титла в многобоя при девойките в Любляна

Антоанета Цанкова взе злато в многобоя, Анастасия Пономаренко е трета при девойките в 38-ото издание на международния турнир по художествена гимнастика в Любляна (Словения).

Гимнастичките с две титли от турнир в Атина

Два  златни медала завоюваха в многобоя при девойките българките Деа Емилова и Александра Петрова в 11-о издание на международния турнир по художествена гимнастика Aphrodite Cup в гръцката столица Атина.

Изненада! Насар не е с първа заявка за Европейското

Олимпийският, трикратен световен и трикратен европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар не е с първа заявка в категория до 94 кг за предстоящото европейско първенство в Батуми.

Рони О'Съливан постави нов рекорд за най-висока точкова серия в историята на снукъра

50-годишният англичанин направи постижението в първия фрейм при победата си с 5:0 срещу уелсеца Райън Дей

След жалба от ЦСКА: Комисията за защита от дискриминация повика Станка Златева

Комисията за защита от дискриминация ще изслуша президента на федерацията по борба Станка Златева.

България е сред лидерите в „Гимнастика за всички“

Мексико Сити е домакин на дискусионен форум по „Гимнастика за всички“, организиран от Световната гимнастика - едно от най-значимите събития за развитието и популяризирането на дисциплината в световен мащаб, съобщават от БФХГ.