Футболното първенство на Тайван започва на 900 км от Ухан

Футболното първенство на Тайван започва на 900 км от Ухан

В надпреварата участват осем отбора

Футболният шампионат на Тайван стартира днес само на 900 километра от китайския град Ухан, откъдето стартира пандемията от коронавирус в края на миналата година. В надпреварата участват осем отбора, а в дербито на първия кръг защитаващият титлата си от миналия сезон Татун допусна домакинска загуба с 2:3 от вицешампиона Тайпауър.

Футболът и спортът почти навсякъде по света са спрени от около месец заради мащабната зараза с Ковид-19, която вече засегна около 1,8 милиона души на планетата и взе почти 110 хиляди жертви. В Европа единственото първенство, което е активно в момента, е в Беларус.

Неймар не тренира със Сантос

От клуба обясниха отсъствието на нападателя

В Алжир хвалят Бурас

Халфът на Левски в плановете за национална селекция

50 дни преди старта Мондиал 2026 е един голям проблем

Някои билети достигат цени от над 1000 долара

Меси и Суарес не стигнаха на Интер Маями за победа

"Чаплите" завършиха 1:1 с Ню Ингланд

Бензема хвали ПСЖ

Бившият нападател на Реал Мадрид Карим Бензема, който в момента играе за Ал-Хилал в Саудитска Арабия, похвали Пари Сен Жермен. Голмайсторът сравни представянето на европейския клубен шампион с играта на мадридчани.

Държавният секретар на САЩ коментира участието на Иран на Мондиал 2026

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви, че Съединените щати не възразяват срещу участието на иранския отбор в предстоящото Световно първенство по футбол за мъже, но предупреди, че на някои членове на делегацията им може да бъде отказан достъп, пише ДПА.