ОФИЦИАЛНО: Отложиха още един старт от МotoGP

ОФИЦИАЛНО: Отложиха още един старт от МotoGP

Състезанието е деветото от началото на сезона, което няма да се проведе заради пандемията

Надпреварата за Голямата награда на Германия в клас MotoGP на пистата „Захсенринг“ бе отложена в резултат на пандемията от коронавирус. По този начин стартът на саксонското трасе стана общо деветият от началото на сезона, който бива отменен или отложен вследствие на пандемията.

 
До решението за неговото отлагане се стигна, след като немските власти забраниха всякакви публични събирания до 31 август, което направи невъзможно провеждането на надпреварата на първоначално предвидената дата 21 юни.
 
„Водим разговори с Дорна (собственик на търговските права на MotoGP) и с всички отговорни власти за намирането на нова дата за провеждането на Мотоциклетната Гран При на Германия“, заявиха в своето официално изявление местните организатори ADAC.
 
„Наш приоритет е здравето на феновете и всички замесени в провеждането на надпреварата“, допълниха от ADAC.
 
Отмяната на надпреварата на „Захсенринг“ оставя тази на „Ассен“ в Нидерландия на 28 юни като първия възможен кръг за сезона в MotoGP, като решение за неговото провеждане се очаква през следващата седмица.
Рекордна посещаемост в MotoGP тази година

За втора поредна година организаторите на MotoGP обявиха рекордна посещаемост в хода на своя сезон, а увеличението спрямо сезон 2024 е с над половин милион души

Бедзеки спечели финалното състезание в Moто GP

Mарко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP

Алекс Маркес спечели спринта преди Гран при на Валенсия в Мото GP

Алекс Маркес спечели спринтовото състезание преди Гран при на Валенсия в Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото GP.

Марко Бедзеки с триумф в MotoGP

Италианецът почти си подпечата място в топ 3

Себастиен Ожие спечели Рали Япония

Френският пилот на Тойота запази шансове за световната титла в Саудитска Арабия

Алекс Маркес спечели спринта в Португалия от предпоследния кръг на сезона в MotoGP

Испанецът Алекс Маркес от тима на Грезини Рейсинг спечели спринтовото състезание в Португалия, част от предпоследния кръг за сезона в MotoGP.

Добри новини за състоянието на Ноа Детвилер

Лекарите отстранили далака на швейцареца

Съобщиха кой ще замени контузения Марк Маркес в MotoGP

Николо Булега ще кара в заключителните два кръга от сезона

Дженсън Бътън приключи с моторните спортове

Световният шампион във Формула 1 - Дженсън Бътън, обяви своето оттегляне от моторните спортове