ИЗВЪНРЕДНО: Ферари напуска Формула 1?

ИЗВЪНРЕДНО: Ферари напуска Формула 1?

"Черните кончета" заплашиха, че може да си тръгнат

 Ферари ще напусне Формула 1, ако таванът на разходите стане 130 милиона долара през 2022 година, съобщи Матия Биното.

По принцип има споразумение за таван от догодина, който бе поставен на 175 милиона. Но заради епидемията от коронавирус се очаква той да бъде снижен до 145 милиона. Това означава, че през 2022 година ще стане 130 милиона.

"Нивото от 145 милиона ще доведе до сериозни загуби в екипа. Разбираме, че трябва да се действа извънредно в сегашната обстановка, което обаче не означава, че трябва да се вземат прибързани решения за бъдещето", категоричен е Биното, цитиран от "24 часа".

Към момента трасетата в Австрия, Италия и Англия са готови да приемат състезания на закрити врати, за да се спаси сезона. Идеята е да се проведат минимум 10 старта, като на една писта може да има и три надпревари.

Антонели грабна победата на "Спа" пред Леклер и Верстапен (ВИДЕО)

Кими Антонели се върна към победите, след като спечели състезанието за Гран При на Белгия от 10-ия кръг на сезона във Формула 1

Драма, повреден болид и нов подиум за Никола Цолов (ВИДЕО)

Победата в драматичната надпревара беше спечелена от Рафаел Камара

Андреа Кими Антонели затвърди доминацията си на "Спа-Франкоршан"

С победа в квалификацията

Никола Цолов в топ 4 на спринта за Гран при на Белгия (ВИДЕО)

Българинът увеличи преднината си в класирането на Формула 2

Антонели бе най-бърз и в последната свободна тренировка на "Спа "

Сесията завърши с катастрофа на Люис Хамилтън

Хамилтън: Мерцедес и Макларън са фаворитите в Белгия

Люис Хамилтън посочи Мерцедес и Макларън като отборите, които се очаква да впечатлят по време на Гран При на Белгия във Формула 1, след като Ферари изпита видими затруднения в петъчните тренировки на пистата „Спа“