Прекратиха футболното първенство в Мексико

Прекратиха футболното първенство в Мексико

Елитните тимове ще получат общо 60 милиона песо, за да покрият задълженията си

Първенството на Мексико няма да се доиграе поради пандемията от коронавирус, съобщиха от футболната федерация на страната Шампионатът в елитната дивизия е прекратен предсрочно и няма да бъде завършен. Отпада влизането и изпадането на отбори в отделните дивизии за следващите шест години.

Шампионатите в останалите лиги, включително и аматьорските, също няма да се доиграят. Елитните футболни клубове ще получат общо 60 милиона песо, за да покрият задълженията си. Други 240 милиона песо ще бъдат разпределени между отборите през следващите шест сезона.

Домакинът Канада с последни тренировки преди световното първенство

“Кленовите листа” досега в историята си не са печелили мач на Мондиал

Защитник на Уругвай лети до Европа заради контузия

Араухо изправи на нокти всички в родината си

Луис де ла Фуенте очаква контузените да са на линия за Мондиала

Селекционерът на испанския национален отбор по футбол Луис де ла Фуенте смята, че нападателите Ламин Ямал, Нико Уилямс и Виктор Муньос ще бъдат готови за откриващия мач на страната на Световното първенство.

Инфантино подкрепи Ериксен

Президентът на ФИФА Джани Инфантино изрази задоволство да научи, че халфът и капитан на Дания Кристиан Ериксен е в съзнание и му пожела бързо възстановяване.

Стрелба край базата на Англия за Световното, деветима са ранени

Деветима души са били ранени при стрелба в Канзас Сити, Мисури, само дни преди националният отбор на Англия да пристигне в града за Световното първенство.

Де Ла Фуенте: Най-накрая оценяват испанските треньори

Селекционерът на Испания Луис Де Ла Фуенте се подготвя за участието на Световното първенство