Мрачна прогноза: Ако пандемията не бъде овладяна до 2021-ва, отменят игрите в Токио

Мрачна прогноза: Ако пандемията не бъде овладяна до 2021-ва, отменят игрите в Токио

"Сега ситуацията е такава, че ние се сражаваме срещу невидим враг", заяви Йоширо Мори

Председателят на Организационния комитет на Токио 2020 Йоширо Мори заяви, че пренасрочените Олимпийски игри в японската столица ще бъдат отменени, ако през 2021 година светът не се е справил с пандемията от коронавирус.

В интервю за "Никан спорт", на въпрос дали Олимпиадата може да бъде преместена отново с още година, ако ситуацията с инфекцията не бъде овладяна, Мори отговори отрицателно.

"Не, в такъв случай Игрите ще бъдат отменени. В миналото Олимпиади са били отменяни при войни. Сега ситуацията е такава, че ние се сражаваме срещу невидим враг", заяви той.

Япония вложи около 13 милиарда долара за организацията на най-големия спортен форум, но състезанията трябваше да бъдат отложени заради пандемията от Ковид-19, която засегна над 3 милиона души по света, а над 200 хиляди починаха от инфекцията.

Президентът на японската медицинска асоциация Йошитаке Йокура също смята, че провеждането на Олимпийските игри през 2021 година ще бъде трудно постижимо, ако не бъде открита ваксина или сигурен метод за лечение на заболяването.

"Не казвам дали Япония би могла, или не би могла да организира Олимпиадата, но в настоящата ситуация това ще бъде трудно. Ако не бъде открита ефективна ваксина, очаквам домакинството на Игрите да бъде сложно", коментира Йокура.

Белгиец спечели XII етап от колоездачната Обиколка на Италия

Алек Сегерт от отбора на Бахрейн Викториъс триумфира в етапа от Империя до Нови Лигуре

България с двама финалисти Евро 2026 по борба

България с двама финалисти в първия ден на европейското за момчета, а друг ще спори за бронза в Самоков.

Отиде си легенда на художествената гимнастика

На 89-годишна възраст почина легендарната треньорка по художествена гимнастика Златка Бончева, съобщават от БФХГ.

Еквадорец с трета етапна победа в Обиколката на Италия

Джонатан Нарваес спечели XI етап от Джирото

Налбантова стартира с победа на турнир в Малайзия

Националката Калояна Налбантова стартира с победа на турнира от сериите "HSBC BWF World Tour Super 500" в Куала Лумпур (Малайзия) с награден фонд 500 хиляди долара.

Италианец спечели единствения старт по часовник от Джирото

Алфонсо Еулалио запази розовата фланелка