MotoGP стартира през юли без публика

MotoGP стартира през юли без публика

Генералният директор е силно оптимистичен за началото на сезона

Генералният директор на шампионата по мотоциклетизъм Мото GP Кармело Еспалета заяви, че е силно оптимистичен за евентуалното начало на сезона през юли, но да няма публика на нито едно от състезанията заради коронавирус пандемията.

След като през март Еспалета каза, че ще е „доволен“ от шампионата от 10 надпревари, но идеята за две състезания на уикенд не му допада, сега испанецът не отхвърли възможността керванът да остане на една писта в два или дори три последователни уикенда.

Всичко все пак ще зависи от ограниченията за пътуване и това до каква степен отделните страни ще са склонни да позволят провеждането на подобни мероприятия, било то и при закрити врата. Еспалета отхвърли възможността за удължаване на шампионата през зимните месеца, с цел провеждането на повече надпревари, като за момента идеята е всички надпревари да са в Европа, където ще е възможно придвижването с автомобили.

Еспалета потвърди също, че от Дорна работят с всички отбори, за да определят минималния брой персонал, необходим за провеждането на състезателен уикенда, като за момента тази цифра е 1300 души общо за трите класа на Мотоциклетната Гран При (MotoGP, Moto2 и Moto3).

До момента жертва на COVID-19 станаха общо 11 надпревари в клас MotoGP, като единствено Moto2 и Moto3 проведоха своите надпревари в Катар.

Тенак спечели Рали Акрополис Гърция

Естонецът се завърна в битката за титлата в WRC

Марк Маркес с нова крачка към титлата в MotoGP

Испанецът спечели спринтовото състезание в Нидерландия

Страхотен Никола Цолов спечели квалификацията в Австрия!

Българинът тръгва първи в неделя, Рафа Камара далеч зад него на седма позиция

Мартин Чой с две победи и рекорд на писта "Дракон"

Мартин Чой (ЕКО БМВ рейсинг тийм) постигна две категорични победи през уикенда в стартове от републиканския шампионат по мотоциклетизъм на пистата "Дракон" край Пловдив.

Марк Маркес спечели спринтовото състезание от MotoGP в Италия

Това е негова осма победа на спринтово състезание през сезона от общо девет старта

Ферари отново над всички в "24-те часа на Льо Ман"

Ферари спечели за трета поредна година най-престижното автомобилно състезание за издръжливост "24 часа на Льо Ман"

Шоуто Red Bull Showrun Sofia не разочарова, Цолов за първи път в болид на Формула 1 (ВИДЕО)

В шоуто участва и легендата Дейвид Култард

Ожие спечели Рали Сардиня за рекорден път

Себастиен Ожие с Тойота спечели Рали Сардиния, шести кръг от Световния шампионат по автомобилизъм на различни настилки

Муньос и Йончю записаха дебютните си победи в Мото 3 и в Мото 2

Испанецът Давид Муньос и турчинът Дениз Йоючю записаха дебютните си победи в класовете Мото 3 и Мото 2 в състезанието за Голямата награда на Арагон, което е осми кръг за сезона.