Отложиха световното по бадминтон за края на 2021 г.

Отложиха световното по бадминтон за края на 2021 г.

Вижте подробности

 Международната федерация по бадминтон и испанската централа потвърдиха, че Световното първенство в Уелва, което по програма трябваше да се проведе през август 2021 година, е пренасрочено за периода 29 ноември до 5 декември следващата година.

 
Причината е отлагането на Олимпийските и Параолимппийските игри в Токио, които няма да се състоят през тази година заради пандемията от коронавирус. Новите дати на най-голямото спортно събитие са 23 юли - 8 август 2021 година за Олимпийските и 24 август - 5 септември за Параолимпийските игри.
 
Новият график ще позволи на играчите за първи път да участват на две големи състезания в рамките на 2021 година - Олимпийски игри и Световното първенство.
 
Президентът на Международната федерация Пол-Ерик Хойер заяви, че промяната на датите на Световното първенство за края на ноември 2021 година е най-вече в интерес на спорта.
 
Световният шампионат ще се проведе в зала "Каролина Марин", която носи името на олимпийската, трикратната световна и четирикратна европейска шампионка, която е родена в град Уелва.
Световното първенство по гребане донесе на Пловдив между 12 и 15 млн. евро

Това съобщава кметът на район "Западен" Тони Стойчева

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 м гръб на ЕП по плуване

Габриела Георгиева не успя да се класира за финала на 200 метра гръб за жени на европейското първенство по плуване в Париж.

Гимнастиката върна Русия и Беларус, но не съвсем

Европейската гимнастика поясни, че всякакви препратки към Русия и Беларус и показването на техните знамена ще бъдат забранени на предстоящите Европейски първенства по спортна гимнастика за младежи, девойки, мъже и жени в Загреб, съобщават от централата.

Плувците ни с национален рекорд на европейското

Щафетата на България на 4 по 200 метра свободен стил постави нов национален рекорд по време на европейското първенство по плуване

Габриела Георгиева се класира за европейски полуфинал на 200 м гръб

Габриела Георгиева се класира за полуфиналите на 200 метра гръб за жени на европейското първенство по плуване в Париж.

Весела Лечева и легендарен доброволец с почетни медали от Световното гребане

Румяна Стоянова в топ 10 на първенството на планетата в Пловдив