Габи Петрова: Виждам светлина в тунела и дано скоро нещата се нормализират (ВИДЕО)

Габи Петрова: Виждам светлина в тунела и дано скоро нещата се нормализират (ВИДЕО)

"Всичко трябва да се случва постепенно", заяви лекоатлетката

След паузата от изолацията заради коронавируса, спортистите няма да успеят да постигат големи резултати. Основното ще бъде да се предпазят от травми. Това заяви състезателката ни в тройния скок Габриела Петрова пред Канал3.

Лекоатлетката ни разказа как се справя с липсата на тренировки на пистата и как ще се отрази паузата от активен тренировъчен живот.

"В началото беше по-тежко, но ние спортистите успяваме по-бързо да се адаптираме към дадена ситуация."

"Виждам светлина в тунела и дано скоро нещата се нормализират."

"Сериозно предизвикателство за нас ще бъде да се предпазим от контузии, когато се върнем на пистата. Всичко трябва да се случва постепенно. Не виждам как ще могат да се постигнат добри резултати след такава пауза. С удоволствие ще чакам отново да се състезавам", каза Петрова.

Трима световни шампиони застават на пътя на Саръбоюков в Цюрих

Турнирът от Диамантената лига е в четвъртък

Шабан Мустафа и Мария Николова атакуват рекордите в изкачването на Черни връх

Над 300 стартират в юбилейното 20-о издание на „Витоша рън“ от НДК към витошкия първенец, където Национален събор ще отбележи 131 години туристическо движение в България 

Начева 7-а на Диамантената лига

Александра Начева се класира на седмо място в тройния скок на турнира от Диамантената лига в Силезия.

Етиопец постави нов световен рекорд в полумаратона

Йомиф Кеджелча от Етиопия отново счупи световния рекорд в полумаратона по време на състезание в Буенос Айрес.

Италианец Тамбиери спечели скока на височина от Диамантената лига

Италианецът Джанмарко Тамбиери спечели скока на височина при мъжете от Диамантената лига в Силезия. 

Саръбоюков се класира за финала на Диамантената лига

Националният рекордьор в скока на дължина ще участва в заключителния турнир за сезона