ОБРАТ: Уайлдър се отказа от трети мач с Фюри

ОБРАТ: Уайлдър се отказа от трети мач с Фюри

Готви се епична битка с Джошуа

Дионтей Уайлдър се е съгласил се откаже от трети двубой срещу Тайсън Фюри. Това ще позволи организирането на сблъсък между Антъни Джошуа и Фюри за обединяването на всичките титли в тежка категория, съобщава mtkglobal.com.

 
Първоначално третият двубой между Тайсън и Уайлдър бе насрочен за 18 юли, но по-късно бе преместен за 3 октомври заради пандемията от коронавирус. Но е настъпил обрат и американецът ще предостави възможност на един от двамата британци да се окичи с короната на абсолютен крал в тежка категория в професионалния бокс, след сънародника им Ленакс Люис.
 
На 22 февруари в Лас Вегас Фюри победи Уайлдър с технически нокаут в седмия рунд и завоюва титлата световен шампион. Американецът претърпя първо поражение на професионалния ринг, след като бе тотално надигран. Първата среща между двамата през 2018 г. завърши наравно.
Хавиер Ибаниес спечели първата си титла на професионалния боксов ринг

Българският национал победи по точки представителя на Доминиканска република Йерми Пералта Хименес

България с още една европейска титла в джудото (ВИДЕО)

Цветомир Вълков стана европейски шампион в категория над 90 килограма на Европейското първенство по джудо за кадети в Гран Канария (Испания).

Българин с титла от Европейско по джудо

Имаме и балкански първенец

Тайсън Фюри излиза на ринга срещу поляк на 24-и юли

Той ще се изправи срещу Мариуш Вах

Усик оваканти поясите в тежка категория

Украинската боксова звезда Олександър Усик обяви, че освобождава трите световни пояса, които притежава в момента

Владимир Кличко идва в София

Както президентът на Българска федерация бокс Красимир Инински вече анонсира в интервюто му миналата седмица, в България ще пристигне една от емблемите на боксовото семейство в световен мащаб – Владимир Кличко, съобщиха от БФБокс.