Спортен шеф: Коронавирус има и симптомите са много болезнени

Спортен шеф: Коронавирус има и симптомите са много болезнени

Спазвайте дисциплина при отварянето на моловете и фитнесите, призова преборилият болестта Даме Стойков

Вицепрезидентът на Българската федерация по джудо Даме Стойков, който пребори COVID-19,  призова хората да не подценяват коронавируса и да спазват дисциплина при отварянето на фитнеси и молове.

Ето какво сподели Стойков в профила си във Фейсбук:

"Covid-19 е изпитанието на нашето съвремие. Връхлетя ни, за да ни покаже, че наред с развитието ни, най-важно е да сме живи и здрави, да оцелеем и да се радваме на семейството и близките си.

В България имахме късмета да се вземат навременни и категорични мерки, които спасиха много човешки животи.

Бойко Борисов създаде структури и заложи на качествени хора и експерти, които поеха отговорностите за справяне с пандемията.
И успя!

Благодаря на него и на Националния оперативен щаб, начело с ген.Мутафчийски, защото те успяха да опазят здравето на много хора...

Благодаря на всички лекари, медицински сестри и работещите на първа линия, защото хората като мен, сблъскали се с коронавируса, имахме и все още имаме нужда от тях.

Поздравявам всички доброволци и дарители и им благодаря! Това показва, че има достойни българи, които помагат за оцеляването на всички нас.

Сега, когато противоепидемичните мерки се отпускат, моят призив е: нека спазваме правилата, въведени на обществените места, особено в затворени помещения като молове и фитнеси.

Да спортуваме е силна потребност, но нека го правим с внимание към нашето здраве. Така ще се отблагодарим за усилията на всички, които се бориха за нашето оцеляване в последните два месеца.

Коронавирус има. Когато се оказах с положителна проба за COVID-19 все още нямах никакви симптоми и не можех да повярвам, че е възможно точно аз - човек, който е спортувал през целия си живот, да се заразя. Но след няколко дни се проявиха симптомите и бяха болезнени и продължителни.
Не бива да подценяваме коронавируса и не бива да се съмняваме в неговото съществуване. Никой не е застрахован срещу него!

Пазете се и бъдете здрави!"

Красимир Инински: Купа „Странджа“ вдига нивото всяка година

Преди всичко това е огромна чест и привилегия, призна президентът на федерацията

Шампион: Цанко Цанков със световна титла в плуването на 450 метра в ледени води

Българският състезател не остави шансове на конкурентите

Нов казус в БОК: Председателят на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай разбуни духовете

Пред нов казус е изправен Българският олимпийски комитет на фона на постоянните обжалвания за избора на Весела Лечева като председател на централата. 

Българска федерация по борба отговори на ЦСКА

От централата посочват, че са изпратили 5 покани до клуба в рамките на 2 месеца

Елитът на художествената гимнастика се събира във Варна

Варна ще бъде домакин на първото заседание на новоизбрания Технически комитет по художествена гимнастика към Европейската гимнастика - ключов орган, който определя развитието и посоката на спорта в Европа. То ще се проведе от 5 до 8 март.

Осем държави ще бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри

Вижте подробности